Prázdniny se chýlí ke konci

Po celé prázdninové období jsme se snažili předat našim motoristům informace o tom, jaké je čekají obtíže na jejich cestě do nejvytíženějších dovolenkových destinací. Průjezd Rakouskem, Maďarskem, Chorvatskem, ale i dalšími zeměmi na těchto trasách nebyl i letos bez potíží. Pro lepší informovanost jsme tak vytvořili interaktivní mapu s pěti trasami směřujícími do chorvatské Istrie a k Makarské riviéře. Od začátku července do této doby se jen na tuto mapu podívalo přes 125 tisíc řidičů. Zvýšenou návštěvnost zaznamenala i facebooková stránka BESIP, kde byly ty nejaktuálnější informace a zvýšil se i počet dotazů na cestování s osobním vozem a motocyklem do zahraničí.
Z pohledu největšího vytížení hlavních tras v Evropě se jako nejhorší víkend potvrdil přelom července a srpna, kdy zkolabovala velká část dálničních tahů směrem na jih Evropy. Dojezdová doba například z Prahy přes Brno, Vídeň, Maribor, Záhřeb až na Makarskou riviéru se oproti normální situaci prodloužila až o 5 hodin.

Víkendový provoz 25. - 26.8.

Tento víkend je jedním z posledních, který využívá velká část Evropy k letní dovolené. Na druhou stranu se značná část turistů vrací zpět domů, aby připravila děti na první dny školního roku. A tak dopravní odborníci očekávají daleko větší komplikace při cestě od moře do vnitrozemí, než směrem k moři.

Končí zákazy jízd nákladních aut

Tato sobota je v Německu poslední, kdy nemohou mezi 7 a 20 hodinou jezdit nákladní vozidla nad 7,5 tuny.

Půlmaraton u Wörthersee

V neděli se uskuteční 17. ročník Wörthersee půl maratonu a celý víkend okolí tohoto jezera bude touto událostí žít.

#nepozornostzabíjí

Akce a kampaně

#nepozornostzabíjí Zobrazit kampaň
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci webu a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.