Dopravní situace v okolních státech o víkendu 9. až 11. 8.

I tento víkend není úniku z dopravních kolon. Vlna turistů ve směru zpět bude silnější než ve směru k moři, jelikož cestou domů pojedou hlavně motoristé z Hesenska, Meklenburska-Předního Pomořanska, Porýní-Falcka, Šlesvicko-Holštýnska, Brém, Dolního Saska, Saska, Saska-Anhaltska, Durynska, Sárska a části severní Evropy, protože příští týden dětem začíná opět školní rok.

Závody Moto GP v Rakousku

Od 9. do 11. srpna se koná závod Moto GP na rakouském okruhu Red Bull Ring u města Spielberg. Kvůli příjezdu návštěvníků bude komplikovaná cesta po dálnici A9 mezi Lincem a Štýrským Hradcem.

Fotbalové utkání ve Vídni

Fotbalový zápas mezi SK Rapid Vídeň a SCR Altach se hraje v sobotu na Allianz stadionu ve Vídni. Od 15:30 do 20:00 hodin se dají očekávat dopravní komplikace z důvodu příjezdu a odjezdu fotbalových fanoušků.

Cyklistický závod u Bodamského jezera

V sobotu a v neděli se jede tradiční cyklistický maraton Highlander v oblasti Bodamského jezera. Sportovci během závodu musí zvládnout 180 km při převýšení 4 040 m. V celém okolí se budou dle potřeby uzavírat místní komunikace podle průběhu závodu.

Snažší průjezd přes hranice

Na dálničním hraničním přechodu Salzburg – Walserberg (A1) byl dokončen nový jízdní pruh pro lepší odbavování tranzitní dopravy. Zlepší se tak situace z pohledu zatížení komunikace.

Zákaz jízdy autobusů s dětmi ve Francii

Skupinové cestování dětí do 18 let v autobusu po celém území Francie, je v sobotu 10. srpna zakázáno. Zákaz se vztahuje i na zahraniční autobusy a byl poprvé vydán v roce 1983, jako uctění památky zesnulých z tragické nehody v roce 1982, kde v okolí Dijounu při nehodě zemřelo 55 osob.

Podrobné informace o dopravních omezeních na hlavních trasách směrem na Jadran naleznete v interaktivní mapě BESIP.

NAŠE PRÁCE NENÍ VÁLKA...

Akce a kampaně

NAŠE PRÁCE NENÍ VÁLKA... Zobrazit kampaň

Nejbližší akce

15. 11. 2019

PVA EXPO PRAHA Letňany

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci webu a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.