Rusko - Celní a devizové předpisy

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Je doporučeno si před cestou ověřit u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Dovážená cizí měna a měna RF v hotovosti, cestovní šeky, cizí i ruské cenné papíry v celkové hodnotě přesahující 10 000 USD, dovážené do RF fyzickými osobami (rezidenty i nerezidenty) podléhají písemné deklaraci celním orgánům Ruské federace. Vývoz cizí měny a měny RF v hotovosti v hodnotě 10 000 USD a nižší je osvobozen od celní deklarace či jiných úředních úkonů. Vývoz cizí měny a měny RF v hotovosti v hodnotě přesahující 10 000 USD je možný jen při předložení písemné celní deklarace orgánům Ruské federace (ve dvojím vyhotovení) a ostatních dokumentů dokládajících předchozí dovoz měny do Ruské federace v hodnotě nad 10 000 USD. Vývoz cestovních šeků v hodnotě nad 10 000 USD podléhá písemné deklaraci celním orgánům Ruské federace.

Obzvláštní pozornost musí turisté věnovat vývozu starožitností, historických zbraní, literatury a jiných uměleckých předmětů. V těchto případech je nutné předložit na hraničních přechodech RF povolení k vývozu těchto předmětů vydané Ministerstvem kultury RF. Při dovozu zvířat na území RF je nutné předložit potvrzení o jejich příslušném očkování a vyhovujícím zdravotním stavu. To samé platí při jejich vývozu z RF. Obě potvrzení je vhodné mít opatřené překladem do ruského jazyka.

Přesné informace je možné nalézt též na stránkách ruské Federální celní služby www.customs.ru.

 

 


Auto vs. motocykl - spolu, nikoliv proti sobě

Akce a kampaně

Auto vs. motocykl - spolu, nikoliv proti sobě Zobrazit kampaň

Nejbližší akce

17. 4. 2019

DDH Praha 9

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci webu a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.