Francie - Základní údaje o státu
Svátky, pracovní a prodejní doba

Oficiální název státu

Francouzská republika

République française

Rozloha

Kontinentální Francie se rozkládá na 551 602 km2. Včetně zámořských departementů a území pak Francie měří 675 417 km2.

Počet obyvatel

65,03 milionů obyvatel - včetně zámořských území.

Členění země

Francie je rozčleněna na 26 regionů (z toho 22 v metropoli, 4 zámořské), regiony se dělí na departementy. Departementů je ve Francii 100, z toho 4 zámořské – Martinique, Guadeloupe, Réunion a Francouzská Guyana. Kromě toho má Francie zámořská území Mayotte, Wallis a Futuna, St. Pierre a Miquelon, Francouzská Polynésie, Nová Kaledonie, Saint-Martin, Saint-Barthélemy a Francouzská jižní a antarktická území.

Hlavní město:

Hlavním městem je Paříž

Další velká města:

další velké městské aglomerace jsou Marseille, Lyon, Lille, Bordeaux, Toulouse, Strasbourg, Nice, Toulon, Nantes, Grenoble, Rennes.

Státní svátky, obvyklá pracovní a prodejní doba

Státní svátky: 1. 1., 1. 5., 8. 5., 14. 7., 11. 11., 25. 12. a dále pohyblivé svátky: Velikonoční pondělí, Boží hod svatodušní, Nanebevstoupení, Nanebevzetí, svátek Všech svatých. Francouzi rádi využívají školních prázdnin (časté i během roku) a prodloužených víkendů (nejčastěji během května).

Obvyklá pracovní doba: 9 - 18 hodin s delší pauzou na oběd. Obvyklá prodejní doba: 9 - 19 (20) hodin v pondělí až sobotu, v některých velkých supermarketech i v neděli.

 


#nepozornostzabíjí

Akce a kampaně

#nepozornostzabíjí Zobrazit kampaň

Nejbližší akce

17. 4. 2019

DDH Praha 9

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci webu a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.