Irsko - Zdravotnictví, kontakty a důležitá telefonní čísla

Zdravotnictví, kontakty a důležitá telefonní čísla

Před plánovanou cestou do Irska je nutné si vyzvednout u příslušné zdravotní pojišťovny v ČR evropský průkaz zdravotního pojištění, na jejímž základě budou žadateli refundovány eventuelní náklady na nutnou zdravotní péči poskytnutou v Irsku. S evropským průkazem zdravotního pojištění se občan ČR v případě potřeby obrátí na smluvního lékaře nebo nemocnici v Irsku; adresy je možné získat v pobočkách irského zdravotního úřadu (Health Board). Pokud občan ČR uhradí lékařskou péči nebo léky v hotovosti, obrátí se s originály dokladů o úhradě na pobočku své české zdravotní pojišťovny (pro informaci: za běžnou konzultaci u lékaře je účtována částka 50 EUR, přibližně stejná částka je účtována za jednu noc pobytu ve státní nemocnici). Za jakoukoli návštěvu lékaře či den strávený v nemocnici se platí standarní paušální poplatek. Veškeré předepsané léky se rovněž hradí v plné výši. Za ošetření se platí, pokud podmínky zdravotního pojištění v konkrétním případě neumožňují přímé zúčtování.

Základní ambulantní ošetření se poskytuje v ordinaci praktických lékařů (GP - General Practitioner) nebo obvodních zdravotnických střediscích (community care). Základ nemocniční sítě představuje několik desítek státních nemocnic (public hospitals), kterou doplňuje menší počet polosoukromých (voluntary) a soukromých (private) nemocnic (hospitals).

Důležitá telefonní čísla

Telefonní číslo na záchrannou službu (emergency service) je 999 nebo 112 a je společné i pro hasiče (fire brigade), policii (garda), lékařskou pohotovost - Garda Síochána, horskou záchrannou službu - jeskyňářská záchranná služba - pobřežní hlídky.

Velvyslanectví České republiky v Irsku - Embassy of the Czech Republic

Adresa: 57 Northumberland Road, Ballsbridge, Dublin

Telefon

+353/(0)1/6681135, 6681343, KO-6681281

Fax

+353(0)/16681660

Nouzová linka

+353/(0)87/6189055

E-mail

dublin@embassy.mzv.czconsulate_dublin@mzv.cz

Časový posun

-1 hod

Provozní hodiny úřadu

pondělí - pátek 08.30 - 17.00
úterý a čtvrtek 09.30 - 12.00, 13.30 - 16.00

 


NECHOĎ ZA SVŮJ LIMIT

Akce a kampaně

NECHOĎ ZA SVŮJ LIMIT Zobrazit kampaň

Nejbližší akce

15. 11. 2019

PVA EXPO PRAHA Letňany

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci webu a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.