Systém sledování bdělosti řidiče

Systém sledování bdělosti řidiče na základě dat o úhlu řízení nepřetržitě analyzuje jeho chování při řízení. Systém 15 minut po nastartování motoru analyzuje chování řidiče a výsledek uloží jakožto základ pro další sledování. Rozpoznání únavy je sledováno při rychlostech nad 65 km/h. Pokud řidič na chvíli přestane řídit a poté provede náhlou korekci řízení – je to často známkou ztráty koncentrace a zvyšující se únavy. Systém pomocí kombinace četnosti a intenzity těchto reakcí s ostatními údaji, jako je rychlost vozidla či denní doba a pomocí dalších ukazatelů vypočítává index únavy. Při překročení konkrétní hodnoty, vizuální nebo zvukový signál upozorní řidiče na jeho únavu a na nebezpečí usínání za volantem.Na palubní desce se zobrazí varovný symbol a doporučí vám přestávku v jízdě.

Detekce únavy řidiče

Odhaduje se, žeospalost jhlavnípříčinou přibližně 20 procent všech vážných nehod v Evropě. Podle skromných odhadů by tyto systémy mohly ročně zabránit zhruba 1 875 nehodám osobních automobilů.

 


Zpomal - budeš rychlejší

Akce a kampaně

Zpomal - budeš rychlejší Zobrazit kampaň

Nejbližší akce

15. 11. 2019

PVA EXPO PRAHA Letňany

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci webu a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.