Bezpečnostní funkce MyKey

Systém, který připravila firma Ford, umožňuje například rodičům čerstvého držitele řidičského průkazu nastavit a omezit některé funkce vozidla.

V Evropě se týkají smrtelná zranění asi 18 procent řidičů a cestujících mladých mužů mezi 18 a 24 roky věku. U některých těchto nehod se jedná o nezodpovědné řízení, nebo nezkušenost, což vede k chybám – řidiči mohou překračovat rychlostní limity, aniž by si to uvědomili, mohou zapomínat zapínat si bezpečnostní pásy apod. Systém MyKey tak nabízí možnost omezit pravděpodobnost takovýchto přehlédnutí a umožňuje, aby například rodiče podpořili tímto způsobem bezpečně a zodpovědné řízení svých dětí.

Odhaduje se, že pokud by byla vozidla vybavena tímto systémem, mohlo by ročně dojít v Evropě ke snížení počtu nehod až o 4 000 a počet smrtelných nehod by se snížil až o 150.


„Neskákej mi pod kola!“

Akce a kampaně

„Neskákej mi pod kola!“ Zobrazit kampaň

Nejbližší akce

15. 11. 2019

PVA EXPO PRAHA Letňany

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci webu a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.