Zájem o dopravní výchovu v mateřských školách roste

DV_MS_1.jpg
V letošním roce probíhají pod vedením BESIP a Centra dopravního výzkumu bezplatné dopravní vzdělávací semináře pro pedagogy v mateřských školách.

Na seminářích, které probíhají napříč celou Českou republikou, se účastníci seznámí s metodikou dopravní výchovy pro mateřské školy.

Díky spolupráci pedagogů a rodičů si tak budou moci děti již od nejútlejšího věku osvojit důležitost bezpečného chování při každodenním pohybu v silničním provozu.
 
Cílem těchto seminářů je proškolení pedagogických pracovníků v oblasti dopravní výchovy a seznámení s vytvořenou metodikou a webovou podporou www.detivdoprave.cz.

Za rok 2019 školení absolvuje kolem 1 000 pedagogických pracovníků.

O semináře, které jsou pro pedagogické pracovníky bezplatné, je velký zájem.
DV_MS_2.jpg
Kromě odborné výuky pod vedením renomovaných lektorů z  Centra dopravního výzkumu, na seminářích probíhá také vzájemná diskuze k dané problematice.

Každý účastník semináře obdrží certifikát o absolvování školení.

Semináře do této chvíle proběhly v sedmi krajích. Od září bude pokračovat jejich realizace v dalších krajských městech.


Na semináře je možné se přihlásit přes webové stránky www.detivdoprave.cz 


V současné době zároveňprobíhánatáčení instruktážních videí, která budou sloužit jako podpůrný nástroj proDV_MS_3.jpg výuku dopravní výchovy v mateřských školách.

Videa budou během října 2019 zveřejněna na webových stránkách www.detivdoprave.cz.

Jedním ze stěžejních témat BESIP je dopravní výchova. Z tohoto důvodu byly jako komunikační kanál zejména pro pedagogické pracovníky, rodiče, ale i jakékoliv zájemce z řad veřejnosti, vytvořeny webové stránky:

detivdoprave.JPG


Na těchto webových stránkách jsou dostupné podrobnější informace o školeních, dalších vzdělávacích materiálech v oblasti dopravní výchovy (metodiky, výuková videa), odkazy na související materiály ke staženía další informace týkající se dopravní výchovy.

Mgr. Judita Stuchlíková
judita.stuchlikova@mdcr.cz

NECHOĎ ZA SVŮJ LIMIT

Akce a kampaně

NECHOĎ ZA SVŮJ LIMIT Zobrazit kampaň

Nejbližší akce

15. 11. 2019

PVA EXPO PRAHA Letňany

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci webu a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.