Řidič

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
30. 05. 2016

Květnové nehody - Varovný prst pro motorkáře

30. 05. 2016

Stanovisko BESIP k senátorskému návrhu povolení 0,8 promile pro cyklisty na cyklostezkách a silnicích nižších tříd

24. 05. 2016

Nedívej se na kamióňáka skrz prsty!

23. 05. 2016

Třetí květnový týden: Výrazně nižší počet mrtvých

17. 05. 2016

BESIP: Tunu kovu tělem nezastavíš

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Řidič / Zásady bezpečné jízdy / Na přejezdech chybují řidiči

Na přejezdech chybují řidiči

Z iniciativy státní organizace Správa železniční dopravní cesty vznikl nový výukový film přibližující bezpečnost provozu na železničních přejezdech. Tento film nese název „Na přejezdech chybují řidiči“. Do projektu, jehož výsledkem je uvedený film, se kromě SŽDC zapojili také zástupci Ministerstva dopravy – BESIP, Policejního prezídia a dalších dopravních institucí. Jedná se o film určený prioritně pro výuku budoucích řidičů v autoškolách, avšak oslovit může i širokou veřejnost.

Problematika bezpečnosti železničních přejezdů je stále opomíjena ze stran řidičů silničních vozidel. V převážné většině jsou to právě řidiči silničních vozidel, kteří svým nezodpovědným chováním ohrožují zejména sami sebe. Je až nepochopitelné, jak často řidiči vědomě ignorují veškerá signalizační zařízení, upozorňující na blížící se vlak a vrhají se do boje s obrovskou silou. Výsledkem jsou ztracené životy, vážná zranění osob a nemalé škody na majetku.

Tento výukový film, který komplexně shrnuje problematiku bezpečnosti provozu na železničních přejezdech, je primárně určen pro autoškoly, kde doplní současné multimediální prostředky k výuce dopravních předpisů. Během filmu je divák seznámen se všemi formami zabezpečení železničních přejezdů v České republice, počínaje zabezpečením výstražnými kříži, přes nejstarší mechanická,  po moderní elektronické zabezpečovací zařízení. Současně jsou připomenuty správné postupy chování na železničním přejezdu v souladu se silničním zákonem a nechybí ani návody, jak řešit mimořádné situace, například v momentě, kdy se automobil dostane mezi stažené závory.

Tím, že je tento film úzce zaměřen na konkrétní problematiku, mohl v něm být kladen důraz na detaily. Základem filmu přesto zůstává představení správného chování řidičů, ke kterému by budoucí řidiče, a nejen je, měl film motivovat. Další informace je možné nalézt na oficiálních stránkách SŽDC (http://www.szdc.cz)

Film si také můžete stáhnout do svého počítače.

detail