Řidič

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač

Parkovací asistent

Automatický parkovací asistent

Parkovací asistent během jízdy změří parkovací místo a oznámí řidiči, zda se do něj vůz vejde. Poté automaticky vypočítá strategii řízení a snadno a rychle řidiče navede na parkovací místo. Systém dokáže kompletně řídit parkovací manévr - řidič ovládá jen pedál plynu a brzdy.

Parkpilot – ultrazvukový asistent parkování

Parkovací asistent, kde senzory pracují na principu odrazu pulzů. Systém vysílá neslyšitelné zvukové vlny, které se odrážejí od překážek. Senzory snímají tento odražený zvuk a systém potom vypočte z doby, kterou zvuk potřebuje pro cestu tam a zpět vzdálenost k překážce. Optické a akustické signály informují řidiče o přibližování se k překážce.

Systém upozornění na vozidla blížící se z boku

Systém upozornění na vozidla blížící se z boku využívá radarová čidla na zádi vozu. S jejich pomocí dokáže řidiče při vyjíždění z parkovacího místa upozornit na vozidla blížící se z boku. To je užitečné zejména ve stísněných a rušných oblastech, kde může být výhled do stran v důsledku infrastruktury, vegetace či dalších parkujících automobilů omezený.

Systém dokáže řidiče upozornit na vozidla vzdálená až 30 metrů. Navíc je schopen detekovat i menší objekty, jako jsou jízdní kola či chodci, ne však vždy a pouze na kratší vzdálenost. Výstraha, jež zůstává aktivní po celou dobu, kdy je daný objekt ve sledovaném prostoru přítomen, je řidiči předávána formou zvukového signálu a výstražného textu zobrazeného na středovém displeji.

detail