Řidič

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač

Aktivní ochrana cestujících

Crew Protect Assistant

Proaktivní ochrana cestujících na předních sedadlech Crew Protect Assistant „připraví“ řidiče a spolujezdce na hrozící nehodu: například při intenzivním brzdění nebo za situace, která bude vyhodnocena jako kritická – se automaticky předepnou bezpečnostní pásy na sedadlech řidiče a spolujezdce. Systém navíc v situacích, kdy dojde k zásahu systému ESC, přivře okna ve dveřích, resp. zavře střešní okno. Zamezí tak možnému průniku okolních předmětů dovnitř vozu.

Pokud by byly všechny vozy v Evropě vybaveny systémy, které připraví posádku na případnou možnost nehody, mohl by se ročně snížit počet zmařených životů o 4 000 a těžkých zranění by bylo o 20 000 méně.

PRE-SAFE

Systém je navržen tak,aby poskytovaly ochranuvširoké škáletypůnehod. Nicméně nejúčinnější bude především přičelních srážkácha přibočním nárazu (při vyhodnocení nebezpečí nehody nastaví např. sedačky a pásy do nejvhodnější polohy, zavře okna apod.). Systém pracuje přirychlostech nad30 km/h,kdy sleduje dynamický stav vozidla (rychlost, rotace atd.) a řidičovy reakce a zásahy do řízení, brzdění, přidávání plynu apod. Vše je vyhodnocováno, aby byl vůz připraven na případná nouzová opatření.

detail