Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Tiskové zprávy / ZEBRA SE ZA TEBE NEROZHLÉDNE!

ZEBRA SE ZA TEBE NEROZHLÉDNE!

29. 08. 2013

Konec letních prázdnin a začátek nového školního roku je vždy spojen se zvýšeným rizikem dopravních nehod. Dopravní provoz se vrací do normálu, děti jsou často ještě nekoncentrované a řidiči si znovu zvykají na zvýšený pohyb dětí a mládeže v okolí školních zařízení. Tyto faktory mohou vést ke střetům dětí a vozidel. Zcela nová situace nastane pro žáky, kteří nastoupí do prvních tříd. Těch bude letos přibližně 112 tisíc.

Realitě všedního dne děti školou povinné během prázdninového období velmi rychle odvyknou, při návratu do školních lavic jsou tak ve zvýšené míře ohroženy. I proto se již potřinácté uskuteční celostátní dopravně bezpečnostní akce organizovaná Policií ČR s názvem „Zebra se za tebe nerozhlédne!, která má za cíl především dětem připomenout základní zásady bezpečného pohybu na pozemních komunikacích a základní principy přecházení vozovky, se zaměřením na odbourávání stále přetrvávajících mýtů o absolutní přednosti chodců na přechodech pro chodce.

Partnerem akce, která se uskuteční během prvního zářijového týdne, je také BESIP a proto budou dohlížet na bezpečnost malých dětí v okolí rizikových přechodů pro chodce u základních škol policisté společně s krajskými koordinátory BESIP, a to vždy v době nejhustšího pohybu dětí, tj. ráno od 07:00 do 08:00 hodin a odpoledne od 14:00 do 15:00 hodin (v pondělí 2. 9. 2013 od 9:00 do 10:00 hodin). Odměnou osloveným chodcům a žákům budou školní „Úkolníčky“ a reflexní bezpečnostní prvky.

Současně předem děkujeme všem řidičům motorových vozidel za to, že budou ve zvýšené míře pozorní a ohleduplní. Děti se mnohdy chovají spontánně a nepředvídatelně. Mají menší schopnost odhadovat vzdálenost a rychlost jedoucích vozidel i způsobilost předvídat nebezpečné situace.

Hlavní organizátor akce: Policie ČR - www.policie.cz
Partneři akce: BESIP a ZPMV ČR

 

BESIP
Ministerstvo dopravy

 

Pro bližší informace kontaktujte:

Roman Budský vedoucí BESIP
mobil: +420 725 129 861
e-mail: roman.budsky@mdcr.cz

Související obrázky

oddělovač
detail