Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Tiskové zprávy / Mladý evropský řidič kamionu 2010

Mladý evropský řidič kamionu 2010

18. 05. 2010

V sobotu 15. května 2010 se v Plzni uskutečnilo české regionální kolo mezinárodní soutěže Mladý evropský řidič kamionu (Young European Truck Driver), zaměřené na bezpečnost silničního provozu a ekologickou jízdu těžkých nákladních vozidel. Moravské regionální kolo se uskuteční 22. května 2010 v Paskově. Tuto soutěž pořádá společnost SCANIA pod záštitou Evropské komise a Mezinárodní silniční unie (International Road Union - IRU) společně s partnery, mezi které patří Ministerstvo dopravy - oddělení BESIP, Policie ČR, ČESMAD Bohemia, ale i například Český rozhlas 1 - Radiožurnál.

22 mladých řidičů kamionů ve věku do 35 let porovnávalo své znalosti a dovednosti v teoretickém testu, jízdě zručnosti i v ekologické jízdě v Plzni a jejím okolí na trase dlouhé 10 kilometrů za dozoru poroty, jejímž členem je i vedoucí oddělení BESIP Ministerstva dopravy Mgr. Zuzana Ambrožová. Vítěz celostátního kola v České republice (26.června 2010, Praha) se zúčastní mezinárodního kola soutěže ve Švédsku, kde na nejúspěšnějšího účastníka čeká hlavní cena – nejnovější kamion.

Ministerstvo dopravy - BESIP již několik let soutěž Mladý evropský řidič kamionu podporuje. Jsme přesvědčeni, že soutěže tohoto druhu jsou dobrou platformou pro výměnu informací a zkušeností a jsou motivací k bezpečné a ekologické jízdě mladých řidičů těžkých nákladních vozidel“ říká Mgr. Zuzana Ambrožová, vedoucí oddělení BESIP Ministerstva dopravy. „Je potěšující, že mezi mladými řidiči těchto vozidel je o problematiku bezpečné jízdy zájem a jenom k omezenému počtu účastníků se soutěže nezúčastní více mladých řidičů“ dodává Mgr. Ambrožová.

Související obrázky

oddělovač
detail