Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
11. 04. 2017

Každý jsme jiný a odbouráváme jinak

10. 04. 2017

"Zpomal! Budeš rychlejší!"

10. 04. 2017

Nevykoleduj si nehodu

03. 04. 2017

Poprvé pod 100 obětí

29. 03. 2017

Ministři dopravy na Maltě: Zvýšení bezpečnosti na silnicích záleží na nás všech

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Tiskové zprávy / Expozice Ministerstva dopravy – BESIP na ...

Expozice Ministerstva dopravy – BESIP na veletrhu Autotec & Autosalon 2010

06. 06. 2010

Expozice Ministerstva dopravy – BESIP nechybí ani na letošním ročníku brněnského motoristického veletrhu – Autotec & Autosalon 2010. Svou expozicí v pavilonu „Z“ Ministerstva dopravy – BESIP neoslovuje jen řidiče osobních a nákladních vozidel, ale zaměřuje se na všechny účastníky silničního provozu, včetně cyklistů a chodců.

 „Velmi důležitá je přitom forma komunikace s lidmi“, vysvětluje Mgr. Zuzana Ambrožová, vedoucí oddělení BESIP Ministerstva dopravy a dodává: „Chcete-li ovlivnit chování lidí, nemůžete je jenom nudně poučovat z pohodlí kancelářského stolu. Musíte za nimi a nabídnout jim mnohem víc, než jen statistiky a varovné články. Naše veletržní expozice již tradičně využívají metody prezentace obvyklé spíš v komerční sféře než ve státní správě, takže určitě s přehledem obstojí i v takovém prostředí, jako je právě brněnský Autosalon.“

„Inscenovaná realita“ – tak by se dala nazvat brněnská mise Ministerstva dopravy - BESIP. Vedle prezentace naleštěných limuzín v expozicích výrobců a dovozců automobilů, se na stánku Ministerstva dopravy – BESIP představí umělecká instalace osobního automobilu, do kterého je „napasován“ motocykl. Tato instalace v kombinaci s videoklipy ze známé kampaně „Nemyslíš - zaplatíš“ snadno vyvede z omylu každého, kdo by snad ve společnosti nejmodernější techniky automobilového průmyslu pochyboval o vlastní zranitelnosti. A kdyby přece jen někdo pochyboval, je zde k dispozici jeden z nejužitečnějších preventivních prostředků – simulátor nárazu. Kdokoliv se v něm „sveze“ a na vlastní kůži si vyzkouší, jaké fyzikální síly působí na jeho tělo v interiéru vozu při čelním nárazu v pouhé třicetikilometrové rychlosti a představí si, co se asi děje při rychlosti mnohem vyšší, už nepochybuje ani o smyslu rychlostních limitů ani o bezpečnostních pásech.

Ale expozice Ministerstva dopravy – BESIP nebude na brněnském veletrhu komunikovat se svými návštěvníky jen „šokovou terapií“. Nabídne i zábavu a poučení. Moderátor Josef Melen naláká návštěvníky i na zábavné kvízy a soutěže, chybět nebudou ani příjemné a proškolené hostesky. K dispozici budou samozřejmě i informační panely a instruktážní filmy, určené nejen motoristům, ale i ostatním účastníkům silničního provozu stejně jako řidičské trenažéry osobního automobilu a motocyklu.

Oddělení BESIP
Ministerstvo dopravy

Související obrázky

oddělovač
detail