Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Tiskové zprávy / Expozice Ministerstva dopravy – BESIP na ...

Expozice Ministerstva dopravy – BESIP na veletrhu Autotec & Autosalon 2010

06. 06. 2010

Expozice Ministerstva dopravy – BESIP nechybí ani na letošním ročníku brněnského motoristického veletrhu – Autotec & Autosalon 2010. Svou expozicí v pavilonu „Z“ Ministerstva dopravy – BESIP neoslovuje jen řidiče osobních a nákladních vozidel, ale zaměřuje se na všechny účastníky silničního provozu, včetně cyklistů a chodců.

 „Velmi důležitá je přitom forma komunikace s lidmi“, vysvětluje Mgr. Zuzana Ambrožová, vedoucí oddělení BESIP Ministerstva dopravy a dodává: „Chcete-li ovlivnit chování lidí, nemůžete je jenom nudně poučovat z pohodlí kancelářského stolu. Musíte za nimi a nabídnout jim mnohem víc, než jen statistiky a varovné články. Naše veletržní expozice již tradičně využívají metody prezentace obvyklé spíš v komerční sféře než ve státní správě, takže určitě s přehledem obstojí i v takovém prostředí, jako je právě brněnský Autosalon.“

„Inscenovaná realita“ – tak by se dala nazvat brněnská mise Ministerstva dopravy - BESIP. Vedle prezentace naleštěných limuzín v expozicích výrobců a dovozců automobilů, se na stánku Ministerstva dopravy – BESIP představí umělecká instalace osobního automobilu, do kterého je „napasován“ motocykl. Tato instalace v kombinaci s videoklipy ze známé kampaně „Nemyslíš - zaplatíš“ snadno vyvede z omylu každého, kdo by snad ve společnosti nejmodernější techniky automobilového průmyslu pochyboval o vlastní zranitelnosti. A kdyby přece jen někdo pochyboval, je zde k dispozici jeden z nejužitečnějších preventivních prostředků – simulátor nárazu. Kdokoliv se v něm „sveze“ a na vlastní kůži si vyzkouší, jaké fyzikální síly působí na jeho tělo v interiéru vozu při čelním nárazu v pouhé třicetikilometrové rychlosti a představí si, co se asi děje při rychlosti mnohem vyšší, už nepochybuje ani o smyslu rychlostních limitů ani o bezpečnostních pásech.

Ale expozice Ministerstva dopravy – BESIP nebude na brněnském veletrhu komunikovat se svými návštěvníky jen „šokovou terapií“. Nabídne i zábavu a poučení. Moderátor Josef Melen naláká návštěvníky i na zábavné kvízy a soutěže, chybět nebudou ani příjemné a proškolené hostesky. K dispozici budou samozřejmě i informační panely a instruktážní filmy, určené nejen motoristům, ale i ostatním účastníkům silničního provozu stejně jako řidičské trenažéry osobního automobilu a motocyklu.

Oddělení BESIP
Ministerstvo dopravy

Související obrázky

oddělovač
detail