Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
24. 05. 2016

Nedívej se na kamióňáka skrz prsty!

23. 05. 2016

Třetí květnový týden: Výrazně nižší počet mrtvých

17. 05. 2016

BESIP: Tunu kovu tělem nezastavíš

16. 05. 2016

NEHODY TÝDNE - Smutný tucet...

10. 05. 2016

Bez blinkrů je to o ránu

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Tiskové zprávy / Expozice Ministerstva dopravy – BESIP na ...

Expozice Ministerstva dopravy – BESIP na veletrhu Autotec & Autosalon 2010

06. 06. 2010

Expozice Ministerstva dopravy – BESIP nechybí ani na letošním ročníku brněnského motoristického veletrhu – Autotec & Autosalon 2010. Svou expozicí v pavilonu „Z“ Ministerstva dopravy – BESIP neoslovuje jen řidiče osobních a nákladních vozidel, ale zaměřuje se na všechny účastníky silničního provozu, včetně cyklistů a chodců.

 „Velmi důležitá je přitom forma komunikace s lidmi“, vysvětluje Mgr. Zuzana Ambrožová, vedoucí oddělení BESIP Ministerstva dopravy a dodává: „Chcete-li ovlivnit chování lidí, nemůžete je jenom nudně poučovat z pohodlí kancelářského stolu. Musíte za nimi a nabídnout jim mnohem víc, než jen statistiky a varovné články. Naše veletržní expozice již tradičně využívají metody prezentace obvyklé spíš v komerční sféře než ve státní správě, takže určitě s přehledem obstojí i v takovém prostředí, jako je právě brněnský Autosalon.“

„Inscenovaná realita“ – tak by se dala nazvat brněnská mise Ministerstva dopravy - BESIP. Vedle prezentace naleštěných limuzín v expozicích výrobců a dovozců automobilů, se na stánku Ministerstva dopravy – BESIP představí umělecká instalace osobního automobilu, do kterého je „napasován“ motocykl. Tato instalace v kombinaci s videoklipy ze známé kampaně „Nemyslíš - zaplatíš“ snadno vyvede z omylu každého, kdo by snad ve společnosti nejmodernější techniky automobilového průmyslu pochyboval o vlastní zranitelnosti. A kdyby přece jen někdo pochyboval, je zde k dispozici jeden z nejužitečnějších preventivních prostředků – simulátor nárazu. Kdokoliv se v něm „sveze“ a na vlastní kůži si vyzkouší, jaké fyzikální síly působí na jeho tělo v interiéru vozu při čelním nárazu v pouhé třicetikilometrové rychlosti a představí si, co se asi děje při rychlosti mnohem vyšší, už nepochybuje ani o smyslu rychlostních limitů ani o bezpečnostních pásech.

Ale expozice Ministerstva dopravy – BESIP nebude na brněnském veletrhu komunikovat se svými návštěvníky jen „šokovou terapií“. Nabídne i zábavu a poučení. Moderátor Josef Melen naláká návštěvníky i na zábavné kvízy a soutěže, chybět nebudou ani příjemné a proškolené hostesky. K dispozici budou samozřejmě i informační panely a instruktážní filmy, určené nejen motoristům, ale i ostatním účastníkům silničního provozu stejně jako řidičské trenažéry osobního automobilu a motocyklu.

Oddělení BESIP
Ministerstvo dopravy

Související obrázky

oddělovač
detail