Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Tiskové zprávy / Motocyklisté POZOR! Nastává nejtragičtější ...

Motocyklisté POZOR! Nastává nejtragičtější období!!!

09. 06. 2010

ČERVEN? Z dlouhodobého pohledu NEJTRAGIČTĚJŠÍ měsíc pro motocyklisty!!! Plných 15% motocyklistů přijde o život v posledním předprázdninovém měsíci. Jedná se o začátek tragického čtvrtletí, za období červen – srpen je z celého roku na pozemních komunikacích v České republice nepřežije téměř 44% všech usmrcených motocyklistů (detailní údaje viz graf níže). Naopak nejméně usmrcených motocyklistů připadá na leden. Uvedené údaje jsou vzhledem k období „motorkářské sezóny“ do značné míry logicky vysvětlitelné. Vývoj usmrcených motocyklistů v jednotlivých letech je zřejmý z grafu uvedeného níže. V loňském roce došlo po pěti letech ke snížení absolutního počtu usmrcených motocyklistů pod dlouhodobý průměr.

 

Kromě toho, že motocyklisté patři k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu, by si měli dále uvědomit, že 75 % usmrcených při nehodách s účastí motocyklistů bylo usmrceno při dopravních nehodách zaviněných právě řidiči motocyklů! Oddělení BESIP připravilo na svých webových stránkách speciální sekci pro motocyklisty, která je k dispozici zde: MotocyklistaVěříme, že prostudování materiálu, které nezabere déle než pár minut, může pomoci ke snížení počtu usmrcených motocyklistů na pozemních komunikacích v České republice, resp. může zachránit nejeden lidský život, což je nejdůležitější!!!

Budeme rádi, stanete-li se (ať už jste nebo nejste motocyklisté) fanoušky oddělení BESIP na Facebooku http://www.facebook.com/ibesip ... Děkujeme!


Oddělení BESIP
Ministerstvo dopravy

Související obrázky

oddělovač
detail