Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Tiskové zprávy / BESIP na AUTOSALONU BRNO 2011 představí opilé ...

BESIP na AUTOSALONU BRNO 2011 představí opilé brýle

02. 06. 2011

Již zítra, tedy 3. června, své brány otevírá tradiční brněnský veletrh AUTOSALON BRNO 2011, letos již po desáté.  Na expozici BESIP v pavilonu „F“ si návštěvníci mohou vyzkoušet jízdu v automobilovém trenažéru nebo třeba „opilé brýle“. Veletrh slavnostně zahájí náměstek ministra dopravy Jiří Žák, který má na ministerstvu problematiku BESIP nově na starosti.

Autosalon je pro BESIP skvělou příležitostí, jak lidem ukázat druhou stranu mince motorismu, rizika a možné následky provozu na silnicích. V kontrastu nablýskaných automobilů, které jsou vybavené nejmodernějšími prvky aktivní i pasivní bezpečnosti je potřebné stále připomínat, jak křehký je lidský život a jak důležité je dodržovat pravidla bezpečnosti.

Na expozici BESIP návštěvníci naleznou simulátor jízdy osobního automobilu, nebo interaktivní „opilé brýle“, zařízení simulující chování řidiče pod vlivem alkoholu. Rovněž si zde mohou v praxi vyzkoušet jak správně upevnit dětskou autosedačku. Dále Ministerstvo dopravy ve spolupráci s Dopravní fakultou ČVUT pro návštěvníky připravilo praktickou ukázku dopadů střetu osobního automobilu s dítětem. Model znázorňuje následky při rychlostech 30, 20 a 10 km/h a je doplněn informacemi o výsledcích crash testů. Stánek nabídne i nejrůznější vzdělávací bloky a důležité informace z oblasti bezpečnosti silničního provozu.

Významnou doprovodnou akcí Autosalonu je 5. ročník odborné konference „BRNOSAFETY 2011“, která se koná pod záštitou ministra dopravy Radka Šmerdy. Akce se koná ve dnech 2. a 3. června 2011. Současně Veletrhy Brno, a.s. a sdružení Inovace v dopravě za podpory BESIP vyhlásili soutěž „BRNOSAFETY MEDIAPRIX 2011“. Soutěž je určena pro česká média, která se v uplynulých 12 měsících soustavně věnovala tématu zvyšování bezpečnosti silničního provozu. Cena pro vítěze bude předána na slavnostním galavečeru dne 3. června 2011 na brněnské radnici.

Pro veřejnost je veletrh Autosalon otevřen od 4. do 9. června 2011. Více informací naleznete na stránkách Autosalonu zde.

 

Oddělení BESIP
Ministerstvo dopravy

detail