Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Tiskové zprávy / „Řídím, piju nealko pivo“ se společně s Besip ...

„Řídím, piju nealko pivo“ se společně s Besipem účastní mezinárodní dopravně bezpečnostní akce organizace TISPOL

08. 12. 2014

V druhém prosincovém týdnu, tedy v termínu od 8. - 14. prosince 2014, se na silnicích budou moci řidiči opět setkat s promotéry dopravně bezpečnostní akce „Řídím, piju nealko pivo“. Akce se tentokrát bude konat v rámci mezinárodní dopravně bezpečnostní akce organizace TISPOL s názvem „Akce drogy a alkohol“. Zároveň se pro tuto příležitost Český svaz pivovarů a sladoven (ČSPS) spojil s Besipem Ministerstva dopravy.

Druhý prosincový týden se na české silnice po krátké pauze vrací projekt „Řídím, piju nealko pivo“, jehož prostřednictvím se již několik let Český svaz pivovarů a sladoven (ČSPS) ve spolupráci s dopravními policisty věnuje prevenci požití alkoholu před řízením dopravních prostředků. Cílem projektu „Řídím, piju nealko pivo“ je podpora a propagace zodpovědného přístupu ke konzumaci alkoholu, zejména pak zvýšení povědomí řidičů o nealkoholické variantě piva, díky které se mohou posléze posadit za volant.

Díky projektům společenské zodpovědnosti pivovarů se nám daří prezentovat nealkoholické pivo jako plnohodnotnou alternativu za alkoholické nápoje. Každoročně se setkáváme s velmi pozitivními ohlasy na naše projekty. Díky tomu můžeme „Řídím, piju nealko pivo“ dále rozšiřovat partnerství s novými subjekty. Jsme nesmírně rádi, že se podařilo pro naše snažení získat silného partnera v podobě BESIPu. Tedy orgán, jehož činnost je zaměřená právě na bezpečnost na silnicích, kde je alkohol za volantem nemalým problémem,“ říká Martina Ferencová, manažerka projektů ČSPS.

Ve spolupráci s Besipem tak budou od 8. do 14. prosince ve všech regionech České republiky doprovázet hlídky dopravní policie koordinátoři Besipu a promotéři ČSPS v modrých vestách, kteří budou jako obvykle rozdávat nealko pivo a alkotester; samozřejmě za podmínky, že řidiči projdou dechovou zkouškou. Celkem svaz během týdne počítá s 38 výjezdy. Nejvíce jich tradičně proběhne ve Středočeském kraji.

Jednou z velmi častých příčin dopravních nehod bývá právě alkohol, což každoročně dokazují statistiky dopravní policie. Také průzkum, který si svaz udělal během letních měsíců mezi návštěvníky hudebních festivalů, potvrdil, že existuje pořád velké množství lidí, kteří usedli za volant po požití alkoholického nápoje.

„Naši promotéři letos oslovili 5216 návštěvníků festivalů a pivních slavností, kterým položili otázky týkajících se alkoholu za volantem. 28 % respondentů se přiznalo, že někdy v minulosti usedlo za volant po požití alkoholu. I když nemůžeme brát tento výzkum jako reprezentativní, protože byl udělán na velmi úzké skupině lidí, potvrzuje jen fakt, že je ještě stále mnoho Čechů, kteří nerespektují nulovou toleranci alkoholu za volantem,“ vysvětluje Martina Ferencová, proč ČSPS již čtvrtým rokem pokračuje v osvětové dopravně bezpečností akci „Řídím, piju nealko pivo“. Nyní však získala silného partnera v podobě oddělení BESIP, které je součástí Ministerstva dopravy ČR a jejímž hlavním cílem je plnění Národní strategie bezpečnosti silničního provozu.

BESIP dlouhodobě organizuje informačně preventivní kampaně, které se snaží snižovat rizika spojená s provozem na silnicích. Spolupráce s Českým svazem pivovarů a sladoven na projektu „Řídím, piju nealko pivo“ je tak zcela logickým krokem, neboť tento projekt neotřelou formou vzdělává a motivuje řidiče, což je i naším cílem. Účast v celoevropském týdnu zaměřeném na prevenci alkoholu a drog za volantem je pro naši spolupráci ideální příležitost,“ uvedl ředitel oddělení bezpečnosti provozu BESIP Ing. Martin Farář.

detail