Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

18. 09. 2017

Alkohol a drogy za volantem se nevyplácí

13. 09. 2017

Nejčastější „rušitelé“ pozornosti během řízení? Patří mezi ně i spolujezdci, děti i zvířata

08. 09. 2017

Usedejte za volant svěží a odpočatí

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Tiskové zprávy / BESIP představil nové spoty pro dopravní ...

BESIP představil nové spoty pro dopravní výchovu

09. 01. 2014

Na českých silnicích zemřelo v loňském roce historicky nejméně dětí. BESIP připravil ve spolupráci s Martinem Dejdarem a Václavem Upírem Krejčím devět nových spotů určených dětem.

Mezi klíčové aktivity BESIPu dlouhodobě patří dopravní výchova. Její význam je umocněn také tím, že od září 2013 povinně vstoupila dopravní výchova prostřednictvím školních vzdělávacích programů do výuky na všech základních školách v ČR, a to na prvním i druhém stupni. „Dopravní výchova nepochybně významně přispívá k dlouhodobě příznivým statistikám dopravních nehod dětí. V loňském roce na českých silnicích zemřelo osm dětí, o šest méně než v roce 2012. Tím se ČR zařadila k nejlepším evropským státům“, doplňuje šéf BESIPu Roman Budský.

Kvalitně pojatá dopravní výchova nejen sehrává významnou preventivní roli při vzniku dopravních nehod, ale rovněž má nemalý potenciál při budování tzv. hodnotového systému dětí a mladých lidí, neboť spolupůsobí při budování sociální inteligence nastupující generace, tedy všech budoucích účastníků silničního provozu. Klíčovou podmínkou úspěchu je efektivní a komplexní předání potřebných teoretických informací a praktických rad; BESIP proto k 1. září 2013 připravil ucelenou řadu výukových materiálů pro žáky i jejich pedagogy.

Výukové materiály jsou průběžně aktualizovány a doplňovány, a to nejen z hlediska jejich obsahu, ale také způsobu podání. Nově BESIP představuje dvě řady edukativních spotů, první z nich je určena předškolním dětem, druhá pak žákům druhého stupně základních škol. Předškoláci se v celkem třech spotech, jež vznikly ve spolupráci s panem Václavem Upírem Krejčím, seznámí s tématy „Na přechodu“, „V autě“ a „Viditelnost“. Na žáky druhých stupňů základních škol míří šest spotů realizovaných ve spolupráci s Asociací Záchranný kruh (namluvených panem Martinem Dejdarem) s dopravně bezpečnostní tématikou. Názorně a moderním způsobem zpracovávají tyto náměty: „Bezpečnostní prvky“, „Dopravní nehoda“, „Rychlost a brzdná dráha“, „Návykové látky“, „Bezpečně na kole, skateboardu, bruslích“ a „Vidět a být viděn“.

Prezentace z tiskové konference ke stažení zde.

 

Pro bližší informace kontaktujte:

Roman Budský - vedoucí BESIP

mobil: +420 725 129 861
e-mail:
roman.budsky@mdcr.cz

detail