Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Tiskové zprávy / The Action – netradiční forma prevence doprav ...

The Action – netradiční forma prevence dopravních nehod mládeže

10. 12. 2013

Desátého prosince se do Prahy po dvou letech navrací netradiční preventivní projekt bezpečnosti silničního provozu - The Action. Kulturní dům Dlabačov (Hotel Pyramida) bude tím místem, kde se opět pražským studentům představí evropská multimediální vzdělávací show. Toto multimediální divadelní představení je obsahově určeno studentům středních škol, tedy budoucím, nebo již začínajícím řidičům.

Netradiční forma působení spočívá v divácky silně emotivním zážitku. Při představení se diváci seznámí se životními osudy lidí, kteří se každodenně setkávají s dopravními nehodami. Policista, hasič a zdravotnický záchranář jim popíší nejen svoji práci, ale zejména to, co při práci oni sami prožívají. Z video záznamu si diváci také vyslechnou příběh matky, které dopravní nehoda vzala to nejcennější co měla - jejího syna. A na úplný závěr vystoupí mladík, motocyklista, jehož život jednou pro vždy a nezvratně ovlivnila závažná dopravní nehoda.

Jedinečnost představení The Action spočívá v  použití typu komunikace, který dokáže teenagery oslovit. Nepoučuje, naopak, vítá je na představení v „diskotékovém rytmu“. Moderní hudba a excelentní výkon diskžokeje si během chvilky získává všechny diváky v sále. A když je zábava v nejlepším, šokuje diváky video se záběry vážných dopravních nehod – pestrý a rychlý sestřih toho nejhoršího, co se na silnici může stát, když někdo přecení své schopnosti nebo řídí pod vlivem alkoholu.

„Velice nás těší, že se tento projekt setkává s tak příznivým ohlasem u velmi náročné cílové skupiny mladých a začínajících řidičů. Myslím, že právě díky specifickému stylu komunikace dlouhodobě přispívá ke snížení počtu nehod způsobených mladými řidiči,“ říká Roman Budský, vedoucí oddělení BESIP Ministerstva dopravy.

Projekt The Action není postavený na sice poučných, ale pro mladé většinou nudných přednáškách a mentorování. Používá formy multimediálního představení, při kterém je mluvené slovo zakomponováno do silných emotivních prožitků zprostředkovaných nejen drsnými záběry vážných dopravních nehod, ale i uměleckou scénickou produkcí. A mluvené slovo hlavně vychází z úst lidí, kteří vážnou nehodu buď sami zažili, nebo na místě pomáhali jejím obětem.


 

BESIP
Ministerstvo dopravy


Pro bližší informace kontaktujte:

Roman Budský - vedoucí BESIP
mobil: +420 725 129 861

e-mail:
roman.budsky@mdcr.cz

 

 

detail