Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Aktuality / Mladí cyklisté jsou zlatí

Mladí cyklisté jsou zlatí

02. 10. 2012

Ve dnech 21. – 24. září 2012 se v polském městě Bochnia konalo 27. mistrovství Evropy mladých cyklistů. Českou republiku zde reprezentoval tým ze Základní školy Častolovice z Královehradeckého kraje ve složení Podzimková Nikola, Dlasková Romana, Jedlička Adam a Slezák David. Tento tým si svou účast v mistrovském závodě vybojoval díky vítězstvím v okresním, krajském a nakonec i republikovém klání, kde se stal suverénním vítězem celostátního finále Dopravní soutěže mladých cyklistů 2012.

Naši mladí cyklisté svým skvělým výkonem navázali na úspěchy svých předchůdců, když přivezli z mistrovství zlaté medaile, a obohatili tak sbírku cenných kovů, kterou se tato škola pyšní.

A jaké bylo samotné mistrovství?

V letošním roce potvrdilo svou účast na mistrovství Evropy 20 států. Soutěžilo se v nové sportovní hale v polském městě Bochnia. Děti v osmi sekcích nejen jezdily na kole přes překážky stanovené technickým výborem FIA, ale musely prokázat i své znalosti v teoretické části – při řešení křižovatek, vyhledávání chyb na obrázku, doplnění pravidel při odbočování cyklisty vlevo, hledání bezpečné cesty podle dopravních značek, pamatování si obrázků s dopravní tematikou v daném časovém limitu apod.

Naši soutěžící nechtěli zklamat a bojovali ze všech sil. I přes nepatrné zaváhání na velmi obtížných překážkách se vyrovnali s obtížemi a závod dotáhli do nádherného konce a přivezli zlaté medaile.

Na této Evropské soutěži mladí reprezentanti z České republiky tradičně dosahují vynikajících úspěchů. Český tým je totiž v Evropě historicky nejúspěšnějším za poslední léta. Od roku 2001 si připsal na své konto 3 zlatá, 3 stříbrná, 2 bronzová místa a také další pěkná umístění na pátém a osmém místě.

„Za těmito úspěchy stojí nejen zodpovědná příprava týmu na vlastní soutěž, ale celý systém dopravní výchovy, výuka na dětských dopravních hřištích i vysoká úroveň a náročnost Dopravní soutěže mladých cyklistů v České republice,“ říká Blanka Sunkovská z oddělení BESIP Ministerstva dopravy ČR.

„Věříme, že nově připravovaná změna Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání, která vznikla ve spolupráci MŠMT a MD a ve které bude mít dopravní výchova od 1. 9. 2013 své nezastupitelné místo, přispěje k systematickému získávání znalostí a dovedností z oblasti bezpečnosti silničního provozu našich nejmladších účastníků silničního provozu, a tím i snižování závažných dopravních nehod a jejich následků,“dodává Sunkovská.

detail