Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Aktuality / Bezpečnost silničního provozu na fóru OSN ...

Bezpečnost silničního provozu na fóru OSN v New Yorku

13. 07. 2017

Aktualita: Bezpečnost silničního provozu na fóru OSN v New Yorku

V New Yorku dne 13. července

V New Yorku ve dnech 10. - 19. 7. 2017 probíhá jednání politického fóra na vysoké úrovni (High Level Political Forum), které probíhá pod záštitou Hospodářské a ekonomické rady (ECOSOC). Zde budou probírána témata související s Agendou 2030 a cíli udržitelného rozvoje, tzv. SDG´s. V širším spektru společensky závažných a diskutovaných oblastí zazní i téma bezpečné a udržitelné mobility a téma dopravy jako takové.

Ministerstvo dopravy zastupuje Ing. Martin Farář, vedoucí samostatného oddělení BESIP, který bude prezentovat práci v oblasti prevence dopravní nehodovosti. Česká republika má v této oblasti co nabídnout, na velmi dobré úrovni je kromě dalších aktivit a celoplošných kampaní zejména dětská dopravní výchova. BESIP v letošním roce dovršil padesát let od svého založení, lze tedy sledovat a vyhodnocovat vývoj a čerpat z dlouhodobých zkušeností,

Tuto akci lze efektivně propojit s problematikou spojenou s aktivitami Světové silniční asociace PIARC a plánovanou kandidaturou České republiky na pořádání Světového silničního kongresu v Praze v roce 2023.

Česká republika se současně uchází o předsednický post v Hospodářské a sociální radě OSN, který by měla v případě svého zvolení zastávat od července 2017 do července 2018.

 

 

 

Související obrázky

oddělovač
detail