Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
22. 09. 2017

Alkohol ruší spojení mezi tělem a myslí – nenechte ho řídit!

18. 09. 2017

Alkohol a drogy za volantem se nevyplácí

13. 09. 2017

Nejčastější „rušitelé“ pozornosti během řízení? Patří mezi ně i spolujezdci, děti i zvířata

08. 09. 2017

Usedejte za volant svěží a odpočatí

04. 09. 2017

Používání mobilního telefonu při řízení je srovnatelné s určitým stavem opilosti

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Aktuality / Bezpečnost silničního provozu na fóru OSN ...

Bezpečnost silničního provozu na fóru OSN v New Yorku

13. 07. 2017

Aktualita: Bezpečnost silničního provozu na fóru OSN v New Yorku

V New Yorku dne 13. července

V New Yorku ve dnech 10. - 19. 7. 2017 probíhá jednání politického fóra na vysoké úrovni (High Level Political Forum), které probíhá pod záštitou Hospodářské a ekonomické rady (ECOSOC). Zde budou probírána témata související s Agendou 2030 a cíli udržitelného rozvoje, tzv. SDG´s. V širším spektru společensky závažných a diskutovaných oblastí zazní i téma bezpečné a udržitelné mobility a téma dopravy jako takové.

Ministerstvo dopravy zastupuje Ing. Martin Farář, vedoucí samostatného oddělení BESIP, který bude prezentovat práci v oblasti prevence dopravní nehodovosti. Česká republika má v této oblasti co nabídnout, na velmi dobré úrovni je kromě dalších aktivit a celoplošných kampaní zejména dětská dopravní výchova. BESIP v letošním roce dovršil padesát let od svého založení, lze tedy sledovat a vyhodnocovat vývoj a čerpat z dlouhodobých zkušeností,

Tuto akci lze efektivně propojit s problematikou spojenou s aktivitami Světové silniční asociace PIARC a plánovanou kandidaturou České republiky na pořádání Světového silničního kongresu v Praze v roce 2023.

Česká republika se současně uchází o předsednický post v Hospodářské a sociální radě OSN, který by měla v případě svého zvolení zastávat od července 2017 do července 2018.

 

 

 

Související obrázky

oddělovač
detail