Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

18. 09. 2017

Alkohol a drogy za volantem se nevyplácí

13. 09. 2017

Nejčastější „rušitelé“ pozornosti během řízení? Patří mezi ně i spolujezdci, děti i zvířata

08. 09. 2017

Usedejte za volant svěží a odpočatí

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Aktuality / Celostátní finále dopravní soutěže mladých ...

Celostátní finále dopravní soutěže mladých cyklistů pro děti se sluchovým postižením

12. 10. 2016

Minulý týden, ve dnech 6. – 7. 10. 2016, proběhl ve Valašském Meziříčí již 15. ročník celostátního finále Dopravní soutěže mladých cyklistů (DSMC) pro děti se sluchovým postižením. Tato soutěž proběhla již pátým rokem i s mezinárodní účastí, kterou letos představovaly dvě školy ze Slovenska, konkrétně z Bratislavy a Popradu.

Soutěž pořádala MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR - BESIP, Centrem služeb pro silniční dopravu, krajským koordinátorem BESIP pro Zlínský kraj, Policií ČR Vsetín, Městskou policií Valašské Meziříčí, Střediskem volného času Domeček Valašské Meziříčí, Zlínským krajem, ČČK Kroměříž a ČČK Valašské Meziříčí.

Soutěže se v letošním roce zúčastnilo celkem 100 soutěžících, rozdělených do kategorie mladších a starších žáků, kteří se utkali v pěti disciplínách. V prostorách dětského dopravního hřiště to byla jízda podle pravidel silničního provozu, práce s mapou a jízda zručnosti. V areálu školy pro sluchově postižené proběhla disciplína první pomoc a testy z pravidel silničního provozu.

Po napínavém boji si v druhé kategorii odvezly vítězství děti z Českých Budějovic a v první kategorii zůstaly zlaté medaile v pořádající škole. Všichni závodníci si domů odvezli nejen hezké zážitky, ale i hodnotné ceny od partnerů soutěže.

 

 

Výsledkové listiny

KATEGORIE I - mladší

KATEGORIE II - starší

 

 

detail