Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Aktuality / V pohodě do školy s BESIPem

V pohodě do školy s BESIPem

01. 09. 2016

Nový školní rok 2016/2017 odstartuje BESIP zábavně-vzdělávacím projektem zaměřeným na mateřské, základní školy i rodiny. BESIP si uvědomuje, že právě první zářijové týdny jsou z hlediska úrazů a nehod pro děti nejrizikovější, proto přichází s akcí, která bude především děti, ale i jejich rodiče vzdělávat a pokusí se jim zábavně-naučnou formou vštípit základní pravidla bezpečného chování při pohybu v dopravním provozu.

Čtyřdenní program, který odstartuje v pondělí 5. září na Výstavišti Holešovice a potrvá až do čtvrtka 8. září, je rozdělen na dopolední a odpolední blok. Dopoledne je určeno hlavně školám, odpoledne je pak koncipováno pro celé rodiny. Děti si zábavnou formou připomenou základní pravidla správného chování v silničním provozu (např. bezpečné přecházení, jízda na kole podle pravidel, správná výbava cyklisty, zásady chování při cestě MHD atd.).

V rámci programu je připraveno například mobilní dopravní hřiště s dozorem odborných lektorů, děti se budou rovněž moci seznámit s jednotlivými složkami Integrovaného záchranného systému, jako je Hasičský záchranný sbor, Zdravotnická záchranná služba, Policie ČR, Armáda ČR, Městská policie Praha a další.

Program V POHODĚ DO ŠKOLY je rovněž koncipován pro celé rodiny s dětmi a na své si tedy přijdou i dospělí. K dispozici bude například trenažér nárazu i trenažér řízení automobilu. Dospělí se mohou těšit mimo jiné na soutěže v parkování, jízdy zručnosti v autě, na motocyklu, na kole či koloběžce, testovací jízdy nebo Jeep polygon.

detail