Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Aktuality / Letošní prázdniny začaly dobře, zatím…

Letošní prázdniny začaly dobře, zatím…

18. 07. 2016

Během uplynulého týdne zemřelo na našich silnicích podle předběžných policejních statistik osm lidí. V porovnání s loňským rokem je to od začátku prázdnin o 5 mrtvých méně. Méně lidí zemřelo jen v roce 2013. To je zatím pozitivní trend, který potvrzuje i to, že zatím od počátku roku do této neděle zemřelo o 39 lidí méně než loni.

Počet nehod a obětí od 1. 7. do 17. 7. v uplynulých letech (počet nehod, počet obětí):

2012

3 583

42

2013

3 722

26

2014

4 118

37

2015

4 417

38

2016

4 052

33

Zatímco v pondělí 11. července na našich silnicích zemřeli čtyři lidé, hned v úterý 12. července bylo prvním dnem letošních prázdnin, kdy nezemřel nikdo. Během uplynulého týdne zemřeli 4 řidiči osobních aut, 2 jejich spolujezdci a 2 motorkáři. Příznivé je, že tragicky neskončila žádná nehoda chodců ani cyklistů.

Tragická nehoda motorkářky

Zdroj foto: HZS Jihočeského kraje

Od začátku července přišlo o život sedm řidičů motocyklů. Ne všechny nehody si však motocyklisté zavinili sami. Právě k takové závažné nehodě došlo před začátkem týdne na silnici I. třídy č. 19 u Dolních Hořic na Táborsku, v části obce Prasetín. Řidič automobilu Kia Rio zavadil při jízdě o nákladní automobil, jeho vůz se roztočil a smetl za kamionem jedoucí motocyklistku na stroji značky Kawasaki. Žena nezaviněnou srážku nepřežila, auto viníka nehody začalo hořet a řidič byl následně odvezen do nemocnice.

Hrdinkou díky své vůli

Vážná nehoda se stala v sobotu 16. července za obcí Červenka u Litovle. Mladý řidič po nárazu do pevné překážky zůstal zaklíněn v doutnajícím autě. Okolo projíždějící řidička zastavila, vyprostila ho z auta a do příjezdu záchranářů a příletu vrtulníku mu poskytovala první pomoc a udržela jej při životě.

Na silnicích bylo horko

Na řadě míst museli zasahovat u nehod hasiči, a to nejen kvůli likvidaci následků nehod, ale také právě kvůli požárům. V Karlovarském kraji museli hasiči zasahovat 12. července u vážné nehody na silnici D6 u Jenišova. Osobní auto tam začalo hořet po čelní srážce s dodávkou. Auto se znenadání otočilo do protisměru a vydalo se opačným směrem. Jeho řidič srážku nepřežil a zůstal zaklíněný v hořícím autě. Řidiče dodávky odvezli záchranáři k nemocničnímu ošetření. V pátek 15. července pro změnu shořelo auto u Příbora, v němž na dovolenou cestovala manželská dvojice. Posádka stačila z hořícího vozu včas vystoupit.

Nehoda se šťastným koncem

Stejný den, kdy došlo k nezaviněné tragické nehodě motorkářky po střetu s osobním autem, řešili olomoučtí hasiči nehodu vozu se šťastným koncem. Posádka vozu mířila do porodnice a na silnici D46 u obce Olšany začal jejich vůz za jízdy znenadání hořet. Všichni stačili z vozu vystoupit a nikdo nebyl zraněný. O rodící ženu se postarala zdravotnická záchranná služba, která stačila rodičku odvézt včas do porodnice.    

Zdroj foto: HZS Olomouckého kraje

detail