Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Aktuality / Na silnicích umíraly děti

Na silnicích umíraly děti

11. 07. 2016

Čtyři mrtvé děti – to je smutná bilance uplynulého týdne, tedy pouhých 7 dnů. Přitom za celý loňský rok zemřelo 18 dětí a o rok dříve 14.

Ve sváteční úterý 5. července nedal na křižovatce u Tvarožné na Brněnsku pravděpodobně přednost řidič dodávky osobnímu autu Seat, cestovali rodiče se dvěma dětmi. Boční náraz se stal přímo na místě osudný pro maminku a tříletou holčičku. Šestiletý chlapec zemřel po převozu do nemocnice, kam ho v kritickém stavu dopravil vrtulník. Otec dětí a zároveň řidič Seatu byl vážně zraněn a chybující řidič dodávky skončil v nemocnici s lehkým zraněním.

Opilý řidič v Razicích u Teplic srazil o den později ženu a dvě děti. Jedno z nich srážku nepřežilo. Řidič měl v krvi přes dvě promile alkoholu. Pravděpodobně nezvládl řízení a narazil do jednoho z domů při cestě. Zraněnou trojici ihned převezli do ústecké Masarykovy nemocnice, ale jedno z dětí svému zranění během převozu v sanitce podlehlo.

K vážné havárii vyjížděli záchranáři i ve čtvrtek na Karvinsku. Po nehodě dvou aut začalo jedno z nich hořet. Uvnitř vozu byly spolu s řidičem i tři malé děti. Pět účastníků nehody odvezly se zraněním do nemocnice sanitky. Nehoda se tentokrát snad obešla bez obětí.

                                                                      

Zdroj foto: HZS Moravskoslezského kraje

Dalších pět usmrcených motocyklistů

Tragický byl poslední týden i pro motorkáře. V sobotu v Kacanově u Semil nepřežil havárii motocyklu šestnáctiletý mladík, který zřejmě svůj stroj nezvládl a v zatáčce naboural do betonového sloupku.

V sedmadvacátém týdnu umíralo nejvíc motocyklistů. Pět řidičů motocyklů se v tomto červencovém prázdninovém týdnu nevrátilo domů. Došlo však i na další vážné nehody motorkářů s těžkým zraněním.

 

Ilustrační foto: HZS Zlínského kraje

 

V červenci zatím 25 zmařených životů

Během posledního týdne zemřelo na českých silnicích celkem 15 lidí. Kromě pěti motocyklistů také tři řidiči osobních aut a čtyři spolujezdci. Zemřeli také tři chodci, celkem v červenci už čtyři. „Po předchozím měsíci červnu, kdy na silnicích žádný chodec nezemřel, začal počet nehod chodců s tragickými následky opět narůstat. Počet mrtvých chodců v tomto roce je více než varovný,“ zdvihá výstražně prst šéf BESIPu, Martin Farář.

 

Za červenec do zatím poslední neděle podle předběžné policejní statistiky zemřelo už 25 lidí. Oproti předchozímu roku 2015 je to od začátku roku do neděle 10. června o 31 lidí méně, a proti zatím statisticky nejlepšímu roku 2013 o čtyři lidi méně.  Jakkoliv je 256 usmrcených od začátku roku číslo hrozivé, jde zatím z dlouhodobého hlediska stále o nejnižší počet usmrcených na našich silnicích.

detail