Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Aktuality / POZVÁNKA NA AKCI: V pohodě do školy s BESIPEM

POZVÁNKA NA AKCI: V pohodě do školy s BESIPEM

21. 06. 2016

Vážená paní ředitelko,

vážený pane řediteli,

jménem oddělení BESIP Ministerstva dopravy srdečně zvu Vaši školu na akci „V pohodě do školy s BESIPEM“, která proběhne ve dnech 5. - 8. září 2016 na Výstavišti v Praze-Holešovicích.

Nový školní rok 2016/2017 odstartuje BESIP zábavně-vzdělávacím projektem zaměřeným na mateřské, základní školy i rodiny. BESIP si uvědomuje, že právě první zářijové týdny jsou z hlediska úrazů a nehod pro děti nejrizikovější, proto přichází s akcí, která bude především děti, ale i jejich rodiče vzdělávat a pokusí se jim zábavně-naučnou formou vštípit základní pravidla bezpečného chování při pohybu v dopravním provozu.

Čtyřdenní program, který odstartuje v pondělí 5. září na Výstavišti Holešovice a potrvá až do čtvrtka 8. září, je rozdělen na dopolední a odpolední blok. Dopoledne je určeno hlavně školám, odpoledne je pak koncipováno pro celé rodiny. Děti si zábavnou formou připomenou základní pravidla správného chování v silničním provozu (např. bezpečné přecházení, jízda na kole podle pravidel, správná výbava cyklisty, zásady chování při cestě MHD atd.).

V rámci programu je připraveno například mobilní dopravní hřiště s dozorem odborných lektorů, děti se budou rovněž moci seznámit s jednotlivými složkami Integrovaného záchranného systému, jako je Hasičský záchranný sbor, Zdravotnická záchranná služba, Policie ČR, Armáda ČR, Městská policie Praha a další.

Program V POHODĚ DO ŠKOLY je rovněž koncipován pro celé rodiny s dětmi a na své si tedy přijdou i dospělí. K dispozici bude například trenažér nárazu i trenažér řízení automobilu. Dospělí se mohou těšit mimo jiné na soutěže v parkování, jízdy zručnosti v autě, na motocyklu, na kole či koloběžce, testovací jízdy nebo Jeep polygon.

Pevně věřím, že tento vzdělávací projekt zábavnou formou připomene všem účastníkům silničního provozu nástrahy, které na každého z nás čekají po období relaxace během letních prázdnin a zároveň nám umožní si trochu prodloužit léto a strávit první dny nového školního roku společně a užít si spoustu zábavy.

Martin Farář

V Praze 9. 6. 2016                                                                   Vedoucí oddělení BESIP Ministerstvo dopravy

V případě dotazů kontaktujte: Petra Kostelecká,+420 730 870 110, petra.kostelecka@mrred.cz

Prezentace zde

detail