Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Aktuality / Špatný týden, přesto optimistická statistika

Špatný týden, přesto optimistická statistika

20. 06. 2016

Dvanáct mrtvých, taková je smutná statistika posledního týdne. A opět byla nejhorším dnem sobota, kdy se domů nevrátilo hned pět účastníků silničního provozu. Ve 24. týdnu letošního roku zemřelo při nehodách pět řidičů osobních automobilů a dva spolujezdci. Následkům nehody podlehli také dva řidiči nákladních aut, jeden motocyklista a dva cyklisté.

Zatím historicky nejnižší počet mrtvých

Od začátku roku do neděle 19. června zemřelo na českých silnících celkem 215 lidí. Proti loňskému roku jde o snížení počtu mrtvých o 23 osob. I přes špatné výsledky posledního týdne se tedy počet nehod se smrtelnými následky stále snižuje. Na radost je však ještě příliš brzy, blíží se prázdniny, a to se počet smrtelných nehod často opět zvyšuje. „O to více je potřeba při každé příležitosti apelovat na řidiče, aby na své cesty vyráželi odpočinutí a soustředění, věnovali se řízení a jezdili pokud možno podle předpisů,“ řekl o posledních statistických údajích šéf BESIPu, Martin Farář. „Jen tak se mohou tato doposud historicky nejlepší čísla v počtu mrtvých udržet, nebo, jak bychom si všichni přáli, dále snižovat.“

Zdroj foto: HZS Karlovarského kraje

Na sedadle smrti

K tragické nehodě došlo v závěru týdne v karlovarském kraji. Na silnici č. 20 u obce Nežichov na Toužimsku musel být zastavený provoz na čtyři hodiny. Při nehodě se zranili čtyři osoby, dvě převezl do nemocnice záchranářský vrtulník, jednu sanitka, ale spolujezdkyně jednoho z vozů srážku nepřežila.

                                                                           

Šťastný konec hrozivé nehody

Někdy vypadá nehoda přímo hrozivě a člověk si při pohledu na rozbité auto představuje její fatální následky. Jenže někdy létá kolem posádky auta skutečně strážný anděl. Právě tak, jako při nehodě nákladního auta Avia na silnici č. 490 u obce Bohuslavovice u Zlína. Nákladní auto sjelo mimo silnici a zůstalo ležet na boku mezi stromy. Nehoda se ale obešla bez vážnějších zranění. V době, kdy k Avii přijížděli hasiči, byl už řidič i jeho závozník mimo ohrožení života a venku mimo auto.

 

 Zdroj Foto: HZS Zlínského kraje

detail