Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Aktuality / Další tragická sobota

Další tragická sobota

13. 06. 2016

Uplynulý týden začal co do počtu tragických nehod optimisticky. V pondělí na českých silnicích podle předběžných policejních statistik nikdo nezemřel. V úterý pak jeden člověk v Praze a ve středu opět nikdo. Ve čtvrtek zahynul řidič ve Středočeském kraji. Optimistické údaje předběžných policejních statistik předznamenal už předchozí víkend, za který u silnic rovněž nepřibyly další pomníčky.

Jenže pak přišla sobota a několik smrtelných nehod předchozí týdenní odhady znehodnotilo.

 

Na Plzeňsku smetla řidička při předjíždění pomalejšího vozu motorkáře, který se už nemohl havárii vyhnout. Při nehodě přišel o život, stejně jako řidička automobilu. Tragicky skončila také sobotní nehoda u Postoloprt na Lounsku. Tam se staly dvě velké nehody jen kousek od sebe. Starší řidič Škody 120 vjel do protisměru a střetl se s protijedoucím Peugeotem. Řidič škodovky srážku nepřežil, řidič druhého vozu byl se zraněním dopravený do nemocnice. Téměř ve stejné době, jen o několik kilometrů dál, došlo k hromadné srážce tří osobních aut. Bylo zraněno šest lidí, dva museli záchranáři transportovat do nemocnice vrtulníkem.

Podle předběžných policejních týdenních statistik zemřelo v uplynulém týdnu na českých silnicích šest lidí, čtyři řidiči osobních aut a dva motocyklisté.

„Od začátku června zemřelo na silnicích jedenáct lidí. Došlo také ke sto čtyřem těžkým zraněním. Přesto je to v porovnání s loňským rokem o 19 smrtelných úrazů a 22 těžkých úrazů méně. V uplynulém týdnu jsme také zaznamenaly hned čtyři dny, v níž na silnicích nedošlo k žádnému úmrtí,“ připomněl šéf BESIPu, Martin Farář

Nejvíce nehod se stává v Praze

Od začátku roku eviduje Policie největší počet hlášených nehod v Praze. Po delší době ale tyto pro Prahu nelichotivé údaje v neděli překonal Středočeský kraj. V Praze ten den došlo k 23 hlášeným nehodám, ve Středočeském kraji k pětadvaceti, všechny se však obešly bez smrtelných následků. Ze sedmi dnů posledního červnového týdne se v Praze nejčastěji bouralo ve středu (91 hlášených nehod). V porovnání se Středočeským krajem Policie vyšetřovala v týdnu od 6. do 12. června v Praze 426 nehod, ve Středočeském kraji 228 nehod.

Zdrojfoto: HZS Kraje Vysočina

Nebezpečí jménem D1

Znovu jsme se neobešli bez havárií na dálnici D1. Ve středu došlo v 2:28 ráno k nehodě na 88. kilometru směrem na Prahu. Dálnice byla na několik hodin zablokovaná. Zraněné vyprošťovali hasiči z vozu hydraulikou. Ihned po nehodě se začaly tvořit kolony a hasiči se kvůli neukázněným řidičům nemohli rychle dostat k nehodě. Pro jednoho zraněného musel přiletět vrtulník, zbylé dva zraněné dopravila do nemocnice sanitka. Provoz na D1 byl obnovený před půl šestou ráno.

detail