Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Aktuality / Devět mrtvých na přelomu května a června

Devět mrtvých na přelomu května a června

06. 06. 2016

V minulém týdnu zemřelo podle předběžné policejní statistiky na našich silnicích devět lidí, v prvních dvou dnech čtyři a od středy 1. června do neděle 5. června dalších pět, a to tři řidiči osobních aut a dva spolujezdci.

Za stejné červnové pětidenní období v loňském roce zemřeli jen dva lidé. Přesto však v celkové statistice od začátku roku do neděle 5. června zemřelo o patnáct lidí méně, než vloni. O tom, jakým způsobem se bude statistika smrtelných nehod ubírat, s největší pravděpodobností rozhodnou následující tři letní měsíce. „Začíná období dovolených a na silnicích mimo města se tak objevuje více aut, než v jiných měsících. Řidiči bývají při dlouhých přesunech unavení a počty nehod mohou ještě stoupat,“ varuje šéf BESIPu, Martin Farář.

V pondělí 30. května zemřeli na silnicích dva lidé. Už ráno toho dne vyjížděli policisté a hasiči Středočeského kraje k tragické nehodě, která se odehrála mezi Říčany a Uhřiněvsí, u odbočky do Kolovrat. Střetlo se zde osobní auto s dodávkou. Byl povolán vrtulník záchranné služby, ale u zaklíněného řidiče dodávky lékař konstatoval zranění neslučitelná se životem. Zraněná řidička osobního automobilu byla přepravena do nemocnice.

Zdroj foto: PČR Libereckého kraje

Druhého června došlo k vážné dopravní nehodě kamionu a osobního auta v severočeském Mníšku. Spolujezdkyně v osobním autě svým zraněním na místě podlehla…

Květnové nehody motocyklistů

Červen na rozdíl od května začal optimisticky z pohledu nehod motorkářů. Začátek června se totiž obešel bez tragických motocyklových nehod, v květnu byla ale tato bilance velice varovná, na silnicích zahynulo celkem 12 motocyklistů.

Rozporuplná sobota

Podle předběžných policejních denních statistik jsme v tomto roce od ledna do konce května (152 dnů) prožili 55 dní bez smrtelné havárie. O třech víkendových dnech včetně pátku zemřelo na našich cestách 94 lidí a ve všedních dnech od pondělí do čtvrtka 99. Tedy téměř půl na půl. Znamená to jediné, o víkendu se bourá častěji. V počtu mrtvých na silnicích během jednoho dne si v dubnu a květnu nevedla dobře sobota. Nejvíce mrtvých, celkem šest, bylo v sobotu 14. května, pět mrtvých pak v sobotu 30. dubna. Šest mrtvých během jediného dne jsme však také zaznamenali v úterý 29. března a v pátek 18. března. To přicházející jaro ukázalo svou nesmutnější stránku. Jenže se smrtelnými sobotními nehodami to není tak docela jednoznačné, podíváme-li se na to z druhé strany, sobota byla mezi dny v týdnu nejčastějším dnem, kdy na silnici nikdo nezemřel. (pondělí 5, úterý 8, středa 10, čtvrtek 10, pátek 5, sobota 11, neděle 6). V lednu se na silnicích neumíralo v patnácti dnech, v únoru v jedenácti, nejhůř dopadl březen, jen se sedmi dny bez smrtelné nehody, v dubnu to bylo 12 dní a v květnu deset dní. Doufejme, že takových dnů bez tragických následků bude během roku co nejvíc.

detail