Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Aktuality / NEHODY TÝDNE - Smutný tucet...

NEHODY TÝDNE - Smutný tucet...

16. 05. 2016

Také druhý květnový týden patří k těm nejtragičtějším v letošním roce. Dvanáct mrtvých na silnicích je dalším varováním pro všechny na našich silnicích. Za poslední dva týdny zemřelo už 25 lidí. Od začátku května to je už o 6 lidí víc, než tomu bylo tento měsíc před rokem!!!

Šest lidí zemřelo v osobních autech, pět řidičů a jeden spolujezdec, jeden řidič v nákladním automobilu, dva motocyklisté (od začátku měsíce celkem sedm), a také dva chodci a jeden cyklista. 

„Skoro v každém týdnu jsme svědky závažných dopravních nehod nákladních automobilů. Nejčastěji jsou to situace na dálnicích, kdy se řidič nevěnuje řízení nebo prostě zaspí. Kamióny jezdí blízko za sebou, nedodržují bezpečnou vzdálenost, a pak jejich řidiči nestihnou reagovat na situaci před nimi. Tyto nehody mívají fatální následky, protože často řidič vzadu ani nestihne brzdit a moderní kamión nemá deformační zónu, jakou mají osobní automobily. Naráží do sebe prakticky dvě zdi, “ poznamenal šéf BESIPu, Martin Farář.

Také v tomto květnovém týdnu se dálnici D1 nevyhnuly vážné havárie. Desátého května došlo k hromadné srážce u Domašova na 169. kilometru. Okolo poledne se tam srazily tři dodávky a dva kamiony, zasahovat musel záchranářský vrtulník, a také několik pozemních zdravotnických posádek. Zranilo se devět lidí, všichni utrpěli středně těžká zranění, zlomeniny nebo pohmožděniny páteře a hrudníku. Doprava na místě byla přerušena asi na dvě hodiny.

Zdroj foto: HZS JmK

K další nehodě nákladního automobilu došlo u obce Chodouny u Litoměřic. První pomoc zraněnému řidiči cisterny poskytli hasiči a poté i zdravotnická záchranné služba. Silnice musela být i v tomto případě uzavřena, naštěstí náklad, zbytkový živočišný tuk, nebyl nebezpečný životnímu prostředí.

Zdroj foto: HZS Ústí nad Labem

detail