Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Aktuality / BESIP jede na tábor

BESIP jede na tábor

22. 04. 2016

Na letní tábory pořádané nezávislým spolkem dětí, mládeže a dospělých Pionýr se letos vypraví i BESIP. Krajští koordinátoři BESIPu vysvětlí dětem, jak se pohybovat ve skupině, jak se správně chovat na přechodu pro chodce nebo kdy mohou už bez doprovodu samy na silnici na kolo. Děti se také dovědí, jak správně nosit reflexní prvky.

Projekt „BESIP jede na tábor“ přiveze dětem i soutěž, při které bude na začátku školního roku vylosováno 20 výherců, kteří pak získají zajímavé ceny. Děti budou vyplňovat dopravní mapu a věnovat se správnému chování cyklistů a chodců v silničním provozu. Ceny s dopravní tématikou věnuje BESIP.

„Jsme už nyní domluveni s našimi krajskými koordinátory, začínáme hned 1. července a program bude probíhat až do samotného konce prázdnin,“ prozradil vedoucí BESIPu, Martin Farář.

Už nyní je domluvená návštěva táborů ve třinácti krajích, Středočeském, Plzeňském, Karlovarském, Pardubickém, Královohradeckém, Ústeckém, Libereckém, Jihočeském, Jihomoravském, Olomouckém, Moravskoslezkém, Zlínském i s pionýrskými tábory v kraji Vysočina.

Rýsuje se však i další spolupráce mezi pionýrskou organizací a BESIPem, která by měla mít za cíl zvýšení bezpečnosti dětí na silnicích.

detail