Média

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Média / Aktuality / Zebra se za Tebe nerozhlédne!

Zebra se za Tebe nerozhlédne!

28. 03. 2014

Oddělení tisku a prevence ve spolupráci s ředitelstvím služby dopravní policie Policejního prezidia ČR uskuteční ve dnech 31. března až 4. dubna 2014 jarní kolo 8. ročníku celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zaměřené na bezpečnost chodců v silničním provozu „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“ Besip se bude, jako již tradičně, na této akci aktivně podílet.

Cílem projektu je preventivně působit na chodce a další účastníky silničního provozu,  aby si osvojili dodržování pravidel bezpečného přecházení vozovky s důrazem na odbourání mýtu o absolutní přednosti chodců na přechodech.

V uvedených dnech budou policisté vykonávat zvýšený dohled na rizikových přechodech pro chodce v obcích a městech, především na přechodech u základních škol, a to vždy v době od 07:00 do 08:00 hodin a dále v odpoledních hodinách dle dohody s vedením škol. Na těchto stanovištích budou přítomni také krajští koordinátoři BESIP.

Celá akce bude v letošním roce podpořena také řadou preventivních seminářů pořádaných na základních školách, které se budou zaměřovat na znalosti žáků v oblasti bezpečnosti silničního provozu.

Účinnost kampaně podpoří drobné dárkové předměty, které dodají partneři projektu, například ve formě sladkostí, vystřihovánek, úkolníčků, ale také reflexních prvků, které by se měly stát motivací, jež má dětem a mládeži připomenout odpovědnost za zdraví a život v souvislosti s jejich chováním v silničním provozu.

Projekt je součástí aktivit naplňování Národní strategie bezpečnosti silničního provozu na období 2011 - 2020, které mají za cíl snížit počet usmrcených v silničním provozu do roku 2020.

Prohlédnout si můžete seznam stanovišť akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“ v jednotlivých krajích.

detail