Úvodní stránka / Motocyklista / Rady a tipy / Kurzy bezpečné jízdy

Kurzy bezpečné jízdy

Zvládni svojí mašinu

Zní to jednoduše, silniční realita bývá ovšem o poznání tvrdší. Značná část motorkářů zvládá svůj stroj v letním počasí, ovšem s přicházejícím podzimem, mokrým spadaným listím na asfaltu, horší viditelností a dokonce ranní námrazou, je může potkat problém. A při troše smůly to může být poslední problém jejich života.

Než sednete na motorku, nepodceňujte odbornou přípravu a naučte se přežít! Po celé republice se pořádají odborné kurzy bezpečné jízdy na motocyklu a to je investice, která se vám stoprocentně vyplatí. Odborní instruktoři vám vysvětlí zásady bezpečné jízdy a spoustu modelových krizových situací si přitom vyzkoušíte bez rizika na bezpečné ploše, psychologové vám vysvětlí, jak se chovat v krizových situacích, policisté vám na reálných příkladech tragických nehod ukážou, k jakým důsledkům vedou jednotlivé řidičské chyby.

Samostatné oddělení BESIP Ministerstva dopravy ČR uspořádalo dne 2. září 2012 ve spolupráci s Libereckým krajem kurz motoškoly pro celkem 70 účastníků z celé ČR. Kurz byl realizovaný v rámci projektu „Učme se přežít“, který je zaměřený právě na zvyšování povědomí o bezpečném chování na motocyklu. A co vy? Chcete jezdit bezpečně, nebo hazardovat se životem svým či životy dalších lidí? Neváhejte s účastí v kurzu v některé z motoškol, které v ČR působí. Sami se tak přesvědčíte, že pak dokážete jezdit bezpečněji – pro sebe i pro své okolí. 

detail