Motocyklista

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Motocyklista / Rady a tipy / Kurzy bezpečné jízdy

Kurzy bezpečné jízdy

Zvládni svojí mašinu

Zní to jednoduše, silniční realita bývá ovšem o poznání tvrdší. Značná část motorkářů zvládá svůj stroj v letním počasí, ovšem s přicházejícím podzimem, mokrým spadaným listím na asfaltu, horší viditelností a dokonce ranní námrazou, je může potkat problém. A při troše smůly to může být poslední problém jejich života.

Než sednete na motorku, nepodceňujte odbornou přípravu a naučte se přežít! Po celé republice se pořádají odborné kurzy bezpečné jízdy na motocyklu a to je investice, která se vám stoprocentně vyplatí. Odborní instruktoři vám vysvětlí zásady bezpečné jízdy a spoustu modelových krizových situací si přitom vyzkoušíte bez rizika na bezpečné ploše, psychologové vám vysvětlí, jak se chovat v krizových situacích, policisté vám na reálných příkladech tragických nehod ukážou, k jakým důsledkům vedou jednotlivé řidičské chyby.

Samostatné oddělení BESIP Ministerstva dopravy ČR uspořádalo dne 2. září 2012 ve spolupráci s Libereckým krajem kurz motoškoly pro celkem 70 účastníků z celé ČR. Kurz byl realizovaný v rámci projektu „Učme se přežít“, který je zaměřený právě na zvyšování povědomí o bezpečném chování na motocyklu. A co vy? Chcete jezdit bezpečně, nebo hazardovat se životem svým či životy dalších lidí? Neváhejte s účastí v kurzu v některé z motoškol, které v ČR působí. Sami se tak přesvědčíte, že pak dokážete jezdit bezpečněji – pro sebe i pro své okolí. 

detail