Motocyklista

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač

Jízda v noci

Při dodržení určitých podmínek může být jízda v noci poměrně  příjemná, protože je méně mušek, menší provoz a o vozidle jedoucím v protisměru víte o dost dříve než za dne. Je ale třeba uvědomovat si některá nebezpečí.

Na prvním místě je to horší viditelnost motocyklisty, na druhém místě musí zase on dobře vidět.

To znamená mít správně seřízená a čistá světla. Zdá se však, že ještě důležitější je mít v pořádku plexi na přilbě. Poškrábané plexi vám totiž původně jasný obraz roztříští na tisíce malých ohňostrojů. Obraz se tak nejen rozloží, ale ještě více vás oslní. Nemáte-li "Antikratzvisier" je třeba měnit obyčejný štítek zhruba každou sezonu.

Nebezpečným obdobím je stmívání, kdy si lidské oko zvyká na přechod z denního světla na noční.

Míjíte-li v noci vozidlo s rozsvícenými světlomety, vyhněte se pohledu přímo do jeho světel. Sledujte očima pravý okraj vozovky a spíše využijte toho, že vám protijedoucí auto osvětlilo vaši stranu vozovky. Takže pak víte, do čeho jedete.

V noci a koneckonců i ve dne číhá ještě jedno nebezpečí při průjezdu lesem, ale i na ostatních místech na venkově - zvěř. Již při střední rychlosti vás dokáže i zajíc z motocyklu sundat. Natož pak třeba srna. Nejlepší ochranou je přizpůsobit rychlost, a navíc mít palec připravený na tlačítku houkačky. Houkačka občas zafunguje, když se zvíře zastaví a zírá do reflektorů vašeho motocyklu. Vidíte-li již zdálky nějaké zvíře přebíhat přes silnici, dávejte maximální pozor a zpomalte - zvířata totiž bývají v páru či ve skupině, takže vám do cesty může vběhnout další kus.

detail