Finále 2011

V Třeboni se rozhodlo o vítězi Dopravní soutěže mladých cyklistů.

Slavnostním vyhlášením výsledků dne 23. června 2011 bylo ukončeno dvoudenní klání našich nejmladších účastníků silničního provozu v Dopravní soutěži mladých cyklistů. To se letos uskutečnilo v historickém a lázeňském městě Třeboň v Jihočeském kraji.  Hlavním vyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo dopravy spolu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Policejním prezidiem PČR a Českým červeným křížem.

Uskutečněním celostátního finále Dopravní soutěže mladých cyklistů vyvrcholila dlouhodobá příprava dětí a jejich postup přes základní, okresní a krajská kola soutěže. Ve finále se postupně setkali ti nejlepší z mladší kategorie 4.-6. ročníků ZŠ a starší kategorie 7.- 9. ročníků ZŠ v pěti disciplínách - teoretické i praktické části pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízdě zručnosti na kole, zásadách poskytování první pomoci a nově také práce s mapou.

Na finančním zajištění se podílelo Ministerstvo dopravy, Jihočeský kraj a město Třeboň. Záštitu nad akcí převzal i hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola.

V obou věkových kategoriích obhájila vítězství Základní škola Komenského Častolovice. Vítězové mladší kategorie budou mít tu čest reprezentovat Českou republiku v konkurenci více než 20 týmů z celé Evropy letos v září v Paříži. Tak ať jim forma vydrží!

Výsledky jednotlivci
Výsledky družstva

Startovní listina

detail