Dopravní výchova

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač

Finále 2010

Dopravní soutěž mladých cyklistů ve Šternberku zná své vítěze

Slavnostním vyhlášením výsledků 17. června 2010 bylo ukončeno dvoudenní klání našich nejmladších účastníků silničního provozu v Dopravní soutěži mladých cyklistů. To se letos uskutečnilo v historickém městě Šternberk v Olomouckém kraji.  Hlavním vyhlašovatelem soutěže - spolu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Policejním prezidiem PČR a Českým červeným křížem - bylo Ministerstvo dopravy.

Na finančním zajištění se podílelo Ministerstvo dopravy a rovným dílem také pořádající Olomoucký kraj. Záštitu nad celou akcí převzal i hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík. Významnou částkou přispělo také Město Šternberk.

Celou akcí tak vyvrcholila dlouhodobá příprava dětí a jejich postup přes základní, oblastní a krajská kola soutěže. Ve finále se postupně setkali ti nejlepší z mladší kategorie 4.-6. ročníků ZŠ a starší kategorie 7.- 9. ročníků ZŠ v pěti disciplínách - teoretické i praktické části pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízdě zručnosti na kole, zásadách poskytování první pomoci a nově také v rámci nebodované disciplíny - práce s mapou.

V obou věkových kategoriích obhájila vítězství Základní škola Komenského Častolovice. Mladší zástupci budou mít tu čest reprezentovat Českou republiku v konkurenci více než 20 týmů z celé Evropy letos v září ve Skopje, hlavním městě Makedonie. Tak ať jim forma vydrží!

detail