Finále 2010

Dopravní soutěž mladých cyklistů ve Šternberku zná své vítěze

Slavnostním vyhlášením výsledků 17. června 2010 bylo ukončeno dvoudenní klání našich nejmladších účastníků silničního provozu v Dopravní soutěži mladých cyklistů. To se letos uskutečnilo v historickém městě Šternberk v Olomouckém kraji.  Hlavním vyhlašovatelem soutěže - spolu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Policejním prezidiem PČR a Českým červeným křížem - bylo Ministerstvo dopravy.

Na finančním zajištění se podílelo Ministerstvo dopravy a rovným dílem také pořádající Olomoucký kraj. Záštitu nad celou akcí převzal i hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík. Významnou částkou přispělo také Město Šternberk.

Celou akcí tak vyvrcholila dlouhodobá příprava dětí a jejich postup přes základní, oblastní a krajská kola soutěže. Ve finále se postupně setkali ti nejlepší z mladší kategorie 4.-6. ročníků ZŠ a starší kategorie 7.- 9. ročníků ZŠ v pěti disciplínách - teoretické i praktické části pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízdě zručnosti na kole, zásadách poskytování první pomoci a nově také v rámci nebodované disciplíny - práce s mapou.

V obou věkových kategoriích obhájila vítězství Základní škola Komenského Častolovice. Mladší zástupci budou mít tu čest reprezentovat Českou republiku v konkurenci více než 20 týmů z celé Evropy letos v září ve Skopje, hlavním městě Makedonie. Tak ať jim forma vydrží!

detail