BESIP

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
22. 09. 2017

Alkohol ruší spojení mezi tělem a myslí – nenechte ho řídit!

18. 09. 2017

Alkohol a drogy za volantem se nevyplácí

13. 09. 2017

Nejčastější „rušitelé“ pozornosti během řízení? Patří mezi ně i spolujezdci, děti i zvířata

08. 09. 2017

Usedejte za volant svěží a odpočatí

04. 09. 2017

Používání mobilního telefonu při řízení je srovnatelné s určitým stavem opilosti

Sociální sítě

oddělovač

BESIP Team

Dlouholetý projekt oddělení BESIP Ministerstva dopravy, který zajišťuje dle zřizovací listiny pro SO BESIP Centrum služeb pro silniční dopravu, si klade za cíl oslovit veřejnost přímo na ulici a předávat tak nejpřirozenější formou cenné informace z oblasti bezpečnosti silničního provozu.

Plzeň dětem

Projekt TÝM Besip si klade za cíl pozitivně působit na cílovou skupinu a motivovat ji ke zvýšení zájmu o problematiku bezpečnosti silničního provozu, ovlivňovat její chování v silničním provozu a tím přispívat ke snížení počtu dopravních nehod a jejich následků.

Program a prezentace je založena na interaktivně. Návštěvník má možnost si věci osobně vyzkoušet, odnese si nějaký zážitek, včetně odborných informací, které mu poskytuje odborně proškolený personál v jednotlivých oblastech bezpečnosti silničního provozu.

Co vše je tedy v rámci návštěvy TÝMU Besip možné zažít? Vyzkoušet si návštěvníci mohou jízdu automobilem nebo na motocyklu bez rizika zranění a to prostřednictvím interaktivního simulátoru. Na zcela odlišném simulátoru jsou návštěvníci na vlastní kůži podrobeni praktickému experimentu, který přesvědčí snad každého o nutnosti používání bezpečnostních pásů ve vozidle. Síla působící na tělo při nárazu v rychlosti pouhých 30 km/h je doslova dechberoucí. Děti mohou na připravených kolech nebo odrážedlech (určených nejmenším dětem) projet překážkovou dráhu, na které si prověří svou jízdní zručnost nebo mohou využít mobilního dětského dopravního hřiště, kde si v praxi mohou vyzkoušet znalost dopravních předpisů pod odborným dohledem. Velice atraktivní částí programu jsou tzv. „alkoholové brýle“ které věrně navozují pocit opilosti a každý si tak může ověřit, čeho všeho je člověk (ne)schopný pod vlivem alkoholu. Expozici doplňuje funkční výstava dětských zádržných systémů, kde je možné se informovat o správném výběru dětské autosedačky a zejména jejího správného používání. Pro děti jsou připraveny zajímavé hry, soutěže a kvízy samozřejmě s drobnou odměnou.

Simulátor Auto
Brýle Hřiště
detail