Aktivity

oddělovač

Aktuality
Tiskové zprávy

oddělovač
02. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

31. 10. 2017

Dětské zádržné systémy

24. 10. 2017

Pasivní bezpečnost

17. 10. 2017

Přehled všech dopravních značek upravujících limity nejvyšších povolených rychlostí

09. 10. 2017

Spěchání se nevyplácí, protože rychlost může zabíjet

Sociální sítě

oddělovač
Úvodní stránka / Aktivity / Archiv kampaní / "Je to na Tobě"

Kampaň "Je to na Tobě" pokračuje v rámci Klubového speciálu 2 skupiny Chinaski

Nejnovější společná aktivita skupiny Chinaski a BESIP se právě rozjíždí – skupina Chinaski dnes odehraje první koncert jejího turné nazvaného Klubový speciál 2. V nadcházejících šesti týdnech bude pokračovat dalších jedenáct vystoupení, přičemž jedno ze tří posledních v pražském Lucerna Music Baru (6. až 8. prosince) bude jubilejním a úctyhodným tisícím koncertem skupiny.

Jak už je u Chinaski zvykem, i tentokrát budou jejich koncerty ve znamení prevence proti požívání alkoholu a dalších omamných látek za volantem pod sloganem „Chceš vidět i další náš koncert naživo? Je to na tobě!“. Návštěvníci všech koncertů tak u stánku BESIP mohou dostat alkohol testery, reflexní prvky a letáky a hlavně si pomocí speciálních brýlí a hry vyzkoušet, jaké to je řídit pod vlivem alkoholu s 1,5 promile v krvi, což je hladina, při níž se mnozí považují téměř za střízlivé.

Skupina tak společně s BESIPem naváže na úspěšnou letní preventivní akci, při níž největší odchylkou bylo, že slogan mluvil nikoli o koncertu, ale o fesťáku. „Prázdniny jsou sice již dávno za námi, ale kampaň Je to na Tobě nekončí, jen se z festivalů přesouvá do klubů. Jsme rádi, že Chinaski jsou u toho stále s námi a že nám pomáhají apelovat na mladé lidi, aby nejezdili z koncertů a tanečních zábav pod vlivem alkoholu nebo drog," říká zmocněnec ministra dopravy pro bezpečnost silničního provozu a legendární automobilový závodník Karel Loprais.

Více informací na www.chinaski.cz  nebo http://cs-cz.facebook.com/chinaskipage a o projektu BESIP dále na www.jetonatobe.cz.

Zastávky Klubového speciálu 2 skupiny Chinaski:

21.10.    Litomyšl – klub Kotelna
22.10.    Jilemnice – klub Továrna
05.11.    Kadaň – klub Orfeus
11.11.    České Budějovice – klub Bazillika
12.11.    Zlín - klub Golem 
18.11.    Holice – klub
09.11.    Herálec – klub
24.11.    Ostrava – klub Garage
03.12.    Krnov – Kofola klub
06.12.    Praha Lucerna Music Bar
07.12.    Praha Lucerna Music Bar
08.12.    Praha Lucerna Music Bar

Tisková zpráva k festivalové části kampaně:

Policejní statistiky za první pololetí letošního roku ukazují nárůst počtu nehod zaviněných pod vlivem alkoholu. Proto Policie České republiky věnuje nadále problematice velkou pozornost. Ministerstvo dopravy – BESIP v této souvislosti startuje roadshow „Je to na Tobě“.

V prvním pololetí tohoto roku evidujeme 2408 dopravních nehod zaviněných pod vlivem alkoholu, tedy o 154 nehod více než za stejné období roku 2009. Tyto nehody měly za prvních šest měsíců 29 obětí. Počet usmrcených oproti loňskému roku klesl, více evidujeme ale zraněných. Zranění utrpělo při nehodách zaviněných pod vlivem alkoholu 1192 osob. Ředitel dopravní policie plk. Leoš Tržil k nehodovým statistikám dodává: „I přes nižší počet usmrcených je alkohol v silničním provozu stále velkým problémem, který nelze zanedbávat. Na řidiče se snažíme působit nejen v represivní ale i preventivní rovině. Nadále se řidiči budou setkávat také s dechovými zkouškami u každé základní kontroly.“

S ohledem na vývoj statistik oddělení BESIP Ministerstva dopravy ani v letošním roce neopomíjí šanci využít vhodné příležitosti pro preventivní činnost proti řízení pod vlivem alkoholu a návykových látek. Takovou příležitostí nepochybně jsou hudební festivaly, k nimž neodmyslitelně patří užívání alkoholických nápojů a bohužel také návraty řidičů, kteří ještě nejsou zcela střízliví. BESIP pro letošek přichází s novou roadshow „Je to na Tobě“. Primárním cílem přítomnosti BESIPu na sedmi festivalech, jejichž seznam je uveden v příloze, je seznámit mladé řidiče s riziky řízení pod vlivem alkoholu a návykových látek, ať už jde o možné sociální ztráty, ale také o finanční či trestně právní odpovědnost.

„Trochu provokativním sloganem „Chceš vidět i další fesťák naživo?“ se od skutečnosti, že se na festivalech hraje živá hudba, obracíme k tomu, co si všichni přejí, totiž že i při příštím festivalu budou „naživu“, říká vedoucí oddělení BESIP Ing. Kateřina Budínová. „Nesmírně si vážíme toho, že nám v naší snaze pomáhají i tak zvučná hudební jména, jako jsou skupiny Chinaski a Nightwork, zpěváci Michal Hrůza, Mersí nebo rapper Marpo. Jejich podporou ale akce nekončí – ve stanech projektu budeme seznamovat návštěvníky festivalu s možnými dopady jejich neuváženého chování za volantem. K tomu budou sloužit audiovizuální spoty, ale také infopanely s velkoformátovými fotografiemi následků nehod způsobených pod vlivem alkoholu a návykových látek. Budeme distribuovat informační materiály, ale také jednorázové alkohotestery pro ty, kteří se budou chystat na odjezd z festivalu,“ dodává.

Jedním z lákadel ve stanech BESIPu na festivalech se pravděpodobně stanou tzv. „opilé brýle", které simulují stav po požití alkoholu, či jiné omamné látky. Při své návštěvě stanu je jistě vyzkouší také Michal Malátný, frontman skupiny Chinaski. „Milí mladí přátelé, samovolné kvašení cukrů je určitě jeden ze zázraků tohoto světa, ale alkohol při něm vznikající rozhodně nepatří za volant. Takže jestli chcete slyšet a vidět příští festival naživo, je to pouze na vás.“ říká ve spotu s lehkou nadsázkou Michal Malátný.

Festivaly zapojené do roadshow „Je to na Tobě“

Benátská noc (28. – 31. 7. 2011) – přítomnost týmu: 30. – 31. 7. 2011
Sázavafest (4. – 7. 8. 2011) – přítomnost týmu: 5. – 7. 8. 2011
O2 Festival (11. – 13. 8. 2011) – přítomnost týmu: 11. 8. – 13. 8. 2011
Brno Riviera Fest (19. 8. 2011) – přítomnost týmu: 19. 8. 2011
Festival Okoř (20. 8. 2011) – přítomnost týmu: 20. 8. 2011
Trutnov Open Air (18. 8 – 21. 8. 2011) – přítomnost týmu: 21. 8. 2011
Rock For Church(ill) (26. – 27. 8. 2011) – přítomnost týmu: 27. 8. 2011

detail